Näyttelyt 2008


13.-14.12.08 HELSINKI KV, VOITTAJA 2008
Tuomari Bo Skalin, koiria 22, + 2 pentua
Voittaja08

PU-1 GB, FIN, S, N, DK, EST MVA MV-08 WA-07 Araki Fantastic Freddy of Capeldewi, om. Hakamo, Sinclair & Whitehead, CACIB, V-08, ROP, RYP-1
PU-2 Bristol Cream's Emperor Gareth, om. Okkonen & Hietikko, SERT, JV-08
PU-3 Falamandus Mon Monopole, om. Tuttavainen, VA-SERT
PU-4 JV-07, LTU JV-08, NV-08, BALTJ & ESTJ & LTUJ MVA Fabulous Teddy´s Daniel Wanderer, om. Salo, VACA

PN-1 KANS, FIN, S, EST MVA Sadi-Ya's Prank's Shine, om. Sankelo, VSP, ROP-vet, V-08
PN-2 FIN MVA ESTJV-07 V-07 Pindaros Fantastic Me, om. Sankelo & Myötyri-Ulmanen, CACIB
PN-3 KANS, FIN, S, N, EST MVA EuJV-06 WA-06 Falamandus Kick Ass, om. Lehdistö & Hakamo, VACA
PN-4 FIN, S, N, DK MVA Araki Adream Comtru, om. Hakamo
SERT: Bristol Cream's Empress Gilda, om Lahtinen & Hietikko, JV-08

ROP-pentu: Tibicinan Fureur De Vivre, om. Koutonen
VSP-pentu: Kidhill's Gaia, om. Leskinen

30.11.08 ESPOO (pentu)
Tuomari Pirjo Hjelm, pentuja 1
ROP-PENTU Zaniville Backyard Baby, om. Sievänen

22.-23.11.08 JYVÄSKYLÄ KV
Tuomari Irina Poleateva, koiria 22, joista 3 pentua

22 23112008jyvaskyla

PU-1 GB, FIN, S, N, EST MVA MV-08 WA-07 Araki Fantastic Freddy of Capeldewi, om. Hakamo, Sinclair & Whitehead CACIB, VSP
PU-2 FIN, S MVA V-07 Falamandus J´Ara-Ki Khaki, om. Hakamo & Lehdistö, VACA
PU-3 FIN, EST MVA EstV-08 Pindaros Ford Fairlane, om. Piirainen
PU-4 Falamandus Mon Monopole, om. Tuttavainen, SERT, ROP- ja BIS-2-juniori
VARA-SERT Arkeden N Kiskades Havin A Ball, om. Forsbacka

PN-1 KANS, FIN, S, N, EST MVA EuJV-06 WA-06 Falamandus Kick Ass, om. Lehdistö & Hakamo, CACIB, ROP
PN-2 FIN, S, N, DK MVA Araki Adream Comtru, om. Hakamo, VACA
PN-3 KANS, FIN, S, EST MVA Sadi-Ya's Prank's Shine, om. Sankelo, ROP-VET.
PN-4 FIN, EST MVA ESTV-08 Pindaros Forbidden Fruit, om. Hinkkanen

VSP-PENTU Kidhill´s Gimli, om. Ammesmäki
ROP-PENTU Kidhill´´s Galateia, om. Leskinen

ROP-KASV Kennel Falamandus, om Hakamo

21.-23.11.08 HAMAR, NORJA, Norjan Voittaja 2008

hamar23112008

Tuomari Michael Gilchrist, Englanti, koiria 32
PU-1 JV-07, LTU JV-08, NV-08, BALT J & EST J & LTU J MVA Fabulous Teddy´s Daniel Wanderer, om. Tarja Salo, SERT, CACIB, NORJAN VOITTAJA -08

16.11.08 MINSK KV
Tuomari Lilianne De Ridder-Onhena, koiria 2
minsk15112008

PU-1 KANS, FIN, S, N, DK, LV, EST, BLR MVA BaltV-03 Sadi-Ya's Magic Surprise, om. Kärkkäinen SERT, ROP, ROP-VET, BIS-1-VET
PU-2 KANS, FIN, N, EST, LV, BLR MVA JMV-06 EuJV-06 AV-06 AJV-06 NV-07 PL&PZJV ESTV-07 Falamandus Knock-Out, om. Kärkkäinen SERT CACIB

15.11.08 MINSK KV
Tuomari Walter Jungblut, koiria 2
ROP KANS, FIN, S, N, DK, LV, EST MVA BaltV-03 Sadi-Ya's Magic Surprise, om. Kärkkäinen SERT, BLR CH, CACIB,
PU-2 KANS, FIN, N, EST, LV MVA JMV-06 EuJV-06 AV-06 AJV-06 NV-07 PL&PZJV ESTV-07 Falamandus Knock-Out, om. Kärkkäinen SERT BLR CH, VARA-CACIB

8.-9.11.08 POZNAN KV, Puolan Voittaja -08
Tuomari Lilian Hanniste, Eesti, koiria 18

PN-1 KANS, FIN, EST, LV, LTU, BALT, BLR, RUS, SLN, UKR MVA Zazaran Iceangel, om. Kokkonen, SERT, CACIB, ROP, Puolan Voittaja-08, PL MVA
PN-2 FIN, EST, LV, LTU, BLR, RO, UKR, N MVA, NJV-06, LTUV-08, BALTV-08 Apchi Luna Zazaran Kuo Yarlung Namtso, om. Kokkonen, SERT, PL MVA

2.11.08 KAJAANI (R)
Tuomari Paavo Mattila, koiria 7
PU-1 Arkeden N Kiskades Havin A Ball, om. Forsbacka, SERT, VSP
PU-2 Tibicinan Empereur Butte PU-2, om. Haataja & Tiuraniemi, vara-SERT

PN-1 Tibicinan Emotif Amour, om. S & S Rusanen, SERT, ROP, RYP-3, FIN MVA

ROP-pentu Tibicinan Facon De Voir, om. Kuikka

1.11.08 KAJAANI pentunäyttely
1108kajaanip

ROP-pentu Tibicinan Facon De Voir, om. Kuikka, BIS-1
VSP-pentu Tibicinan Fou De Vitesse, om. Rusanen

ROP-& BIS1 -kasvattaja: Kennel Tibicinan, om. Rusanen

26.10.08 SEINÄJOKI KV
Tuomari Hans v.d. Berg, koiria 26 + 2 pentua
1008seinajoki

PU-1 JV-07 LTUJV-07 BLR, EST, LTU JMVA Fabulous Teddy´s Daniel Wanderer, om. Salo, VSP, SERT, CACIB
PU-2 GB, FIN, S, N, EST MVA MV-08 WA-07 Araki Fantastic Freddy of Capeldewi, om. Hakamo, Sinclair & Whitehead VARA-CACIB
PU-3 KANS, FIN, EST, S, N MVA PMV-06 Falamandus Fait Du Bien, om. Heinonen VSP-VET
PU-4 FIN MVA Kidhill´s Filemon, om. Leskinen

PN-1 FIN, S, N, DK MVA Araki Adream Comtru, om. Hakamo ROP, CACIB
PN-2 KANS, FIN, S, N, DK, EST, LTU MVA MV03 PMV-01-04 Falamandus Elle Sans Egale, om. Lehdistö & Hakamo ROP-VET, BIS-2-VET
PN-3 KANS, FIN, S, N, EST MVA EuJV-06 WA-06 Falamandus Kick Ass, om. Lehdistö & Hakamo VARA-CACIB
PN-4 KANS, FIN, S, EST MVA Falamandus Kustom-Made om. Hietikko
SERT Shabash Molly, om. Heinonen
VARA-SERT BLR, EST, LTU JMVA LTUJV-08 Fabulous Teddy´s Daniela My Love, om. Salo

ROP-pentu Tibicinan Fou De Vitesse, om. Rusanen

ROP- ja BIS-2-kasvattaja: kennel Falamandus, om. Hakamo

19.10.08 TROMSSA KV
Tuomari Arne Foss, Norja, koiria 9
FIN, EST, LV, LTU, BLR, RO, UKR, N MVA, NJV-06, LTUV-08, BALTV-08 Apchi Luna Zazaran Kuo Yarlung Namtso, om. Kokkonen, ROP, SERT, CACIB, N MVA

18.10.08 HÄMEENLINNA
Tuomari Marja Talvitie, koiria 18
PU-1 KANS, FIN, S, N, EST MVA PMV-06 Falamandus Fait Du Bien, om. Heinonen, VSP, VSP-VET
PU-2 Shabash Moses, om. Salonen-Purtanen, SERT

PN-1 KANS, FIN, S, EST MVA Sadi-Ya’s Prank’s Shine, om. Sankelo, ROP, ROP-VET
PN-2 Sadi-Ya’s Forever Shine, om. Pirttimaa, SERT
PN-3 FIN MVA Shabash Rhonda, om. Nortaja
PN-4 FIN MVA Shabash Sheila, om. Nortaja

5.10.08 TUUSULA TIIBETINTERRIERIT RY:N ERIKOISNÄYTTELY
Tuomari Fiona Whitehead, Iso-Britannia, koiria 59, joista pentuja 10
1008tuusula

PU-1 FIN, S MVA V-07 Falamandus J´Ara-Ki Khaki, om. Hakamo Tanja & Lehdistö Laura, VSP
PU-2 JV-07 LTUJV-07 BLR, EST, LTU JMVA Fabulous Teddy´s Daniel Wanderer, om. Salo Tarja, SERT
PU-3 KANS, FIN, EST, S, N MVA PMV-06 Falamandus Fait Du Bien, om. Heinonen Sirpa
PU-4 Falamandus Mon Monopole, om. Tuttavainen Katja, VARASERT

PN-1 FIN, S, N, DK MVA Araki Adream Comtru, om. Hakamo Tanja, ROP
PN-2 FIN MVA ESTJV-07 V-07 Pindaros Fantastic Me, om. Sankelo Petra & Myötyri-Ulmanen
PN-3 KANS, FIN, S, EST MVA Sadi-Ya's Prank's Shine, om. Sankelo Petra, ROP-vet
PN-4: La-Fon Furina, om. Rusanen Pikka, SERT
vara-SERT: Karamain Shamaya, om. Plathan Marianna

ROP- ja BIS-pentu: Pam-Zamirin Si Jolie, om. Henriksson Iris-Kerstin
VSP-pentu: Tibicinan Facon De Voir, om. Kuikka Sari & Jukka

VSP-vet: Kans, FIN, S, DK, N, EST, LV BALTV-03 Sadi-Ya´s Magic Surprise, om. Kärkkäinen Heidi
ROP-kasvattaja: kennel Falamandus, om. Hakamo Tanja
ROP-jälkeläisluokka: KANS, FIN, S, EST MVA Sadi-Ya´s Prank´s Shine, om. Sankelo Petra

Paras pari: Bertta & Brita, om Laura Lehdistö
Lapsi & Koira: Ida Nortaja ja Lola
Junior handler: Evi Nikkari ja Lola (tibbe)

20.-21.9.08 BALLERUP, TANSKA KV
Tuomari Jesper Ravn, koiria 15

VSP GB, FIN, S, N, EST MVA MV-08 WA-07 Araki Fantastic Freddy of Capeldewi, om. Hakamo, Sinclair & Whitehead, SERT, DK MVA, CACIB

21.9.08 SIIKAJOKI pentunäyttely
Tuomari Jari Laakso, pentuja 5
0908siikajoki

VSP-pentu Tibicinan Fureur De Vivre, om. Koutonen
ROP-pentu Tibicinan Fou De Vitesse, om. Rusanen

13.-14.9.08 PORVOO
Tuomari Espen Engh, Norja, koiria 16
0908porvoo

PU-1 KANS, FIN, S, N, EST MVA PMV-03 SV-05 Falamandus Frou-Frou, om. Holm, VSP, VSP-VET
PU-2 FIN, EST MVA EstV-08 Pindaros Ford Fairlane, om. Piirainen
PU-3 FIN, S MVA V-07 Falamandus J'Ara-Ki Khaki, om. Hakamo & Lehdistö
PU-4 KANS, FIN, N, EST, LV MVA EuJV-06 JMV-06 WA-06 NV-07 Falamandus Knock-Out, om. Kärkkäinen
SERT Falamandus Mon Monopole, om. Tuttavainen
vara-SERT: Shabash Moses, om. Salonen-Purtanen

PN-1 KANS, FIN, S, N, EST MVA EuJV-06 WA-06 Falamandus Kick Ass, om. Lehdistö & Hakamo, ROP
PN-2 KANS, FIN, S, EST MVA Falamandus Etoile Fixe, om. Päivärinta ROP-VET
PN-3 KANS, FIN, S, EST MVA Sadi-Ya's Prank's Shine, om. Sankelo
PN-4 Cags-Pa Damore Xirana, om. Leino & Laakso SERT, FIN MVA
vara-SERT: Shabash Maggie, om. Korpi & Nortaja

ROP- & BIS-3-KASVATTAJA: kennel Falamandus, om. Hakamo

6.-7.9.08 HELSINKI
Tuomari Peter Machetanz, koiria 13

PU-1 FIN, S MVA V-07 Falamandus J´Ara-ki Khaki, om. Hakamo & Lehdistö, VSP
PU-2 KANS, FIN, S, N, EST MVA PMV-03 SV-05 Falamandus Frou-Frou, om. Holm, VSP-vet
PU-3 Falamandus Mon Monopole, om. Tuttavainen, SERT, BIS-3-JUN
PU-4 KANS, FIN, N, EST, LV MVA EUJV-06 JMV-06 AJV-06 NV-07 Falamandus Knock-Out, om. Kärkkäinen
VARA-SERT: Fabulous Teddy's Daniel Wanderer, om. Salo

PN-1 KANS,FIN, S, N, EST MVA EUJV-06 WA-06 Falamandus Kick Ass, om. Lehdistö & Hakamo, ROP, RYP2
PN-2 FIN, EST MVA Karamain Quinevere, om. Kultala
PN-3 BLR, EST, LTU JMVA LTUJV-08 Fabulous Teddy's Daniela My Love, om. Salo SERT
PN-4 KANS, FIN, N, S, EST MVA Falamandus Etoile Fixe, om. Päivärinta, ROP- & BIS-2-VET
vara-SERT: Karamain Shamaya

ROP- & BIS-4-KASVATTAJA: Kennel Falamandus, om. Hakamo

31.8.08 HELSINKI
Tuomari Sylvie Desserne, Ranska, koiria 6 + 1 pentu

PU-1 Lövskärs Izhan Tsan-po, om. Forsman, ROP, SERT
PU-2 BLR, EST, LTU JMVA, JV-07 LTUJV-08 Fabulous Teddy's Daniel Wanderer om. Salo vara-SERT
PU-3 KANS, FIN, EST, S, N MVA PMV-03 SV-08 Falamandus Frou Frou, om. Holm, ROP-veteraani

PN-1 BLR, EST, LTU JMVA LTUJV-08 Fabulous Teddy's Daniela My Love om. Salo, VSP, SERT
PN-2 KANS, FIN, N, S, EST MVA EUJV-06 WA-06 Falamandus Kick Ass, om. Lehdistö & Hakamo

30.8.08 TAMPERE (R)
Tuomari Anna Brankovic, Serbia, koiria 12

PU-1 Shabash Moses, om. Salonen-Purtanen, VSP, SERT

PN-1 FIN MVA La-Fon Funadama, om. Marin, ROP
PN-2 FIN MVA Karamain Jashodhara, om. Myllymäki, ROP-veteraani
PN-3 Bristol Cream´s Empress Gilda, om. Lahtinen & Hietikko, SERT
PN-4 Briland´s Fairy Tale, om. Kraemer, vara-SERT

24.8.08 VALKEAKOSKI
Tuomari Natalja Nekrosiene, koiria 15 kpl
PU-1 FIN U MVA JV-05 PMJV-05 EUV-06 LTUV-06 Pam-Zamirin Mister Pirate, om. Mäki, VSP
PU-2 Shabash Moses, om. Salonen-Purtanen, SERT

PN-1 FIN MVA Shabash Rhonda, om. Nortaja, ROP
PN-2 FIN, EST MVA Karamain Quinevere, om. Kultala
PN-3 FIN MVA JV-99 Shabash Sheila, om. Nortaja, ROP-veteraani
PN-4 Cags-Pa Emmanuelle, om. Leino & Maunu, SERT
vara-SERT: Dona-Tea´s Dara Pearl, om. Eskelinen & Lehtikevari

23.8.08 HÄMEENLINNA KV
Tuomari Stefan Sinko, koiria 21
0808hameenlinna

PU-1 BLR, EST, LTU JMVA, JV-07 LTUJV-08 Fabulous Teddy´s Daniel Wanderer, om. Salo, VSP, SERT, CACIB
PU-2 KANS, POHJ MVA PMV-06 Falamandus Fait Du Bien, om. Heinonen, VARA-CACIB
PU-3 FIN, S MVA V-07 Falamandus J'Ara-Ki Khaki, om. Hakamo
PU-4 KANS, FIN,N,EST,LV MVA EuJV-06 MJV-06 Falamandus Knock-Out, om. Kärkkäinen
vara-SERT: Shabash Moses, om. Salonen-Purtanen

PN-1 KANS, FIN, N, EST MVA EUJV-06 WA-06 Falamandus Kick Ass om. Lehdistö & Hakamo, ROP, CACIB
PN-2 Cags-Pa Emmanuelle, om. Leino & Maunu SERT
PN-3 FIN,EST MVA ESTV-08 Pindaros Forbidden Fruit, om. Hinkkanen VARA-CACIB
PN-4 Cags-Pa Damore Xirana, om. Leino & Laakso VARA-SERT

ROP-VET FIN MVA JV-99 Shabash Sheila, om. Nortaja

ROP- & BIS-2 -kasvattaja: Kennel Falamandus, om. Hakamo

17.8.08 DRAMMEN, Norja KV
Tuomari Mark Coccozza, koiria 26
PU-1 GB, FIN, S, EST MVA WW-08 WA-07 Araki Fantastic Freddy of Capeldewi, om. Hakamo & Sinclair & Whitehead SERT, N MVA, CACIB, ROP, RYP4

PN-1 FIN, S, DK MVA Araki Adream Comtrue, om. Hakamo SERT, N MVA, CACIB, VSP

17.8.08 HEINOLA
Tuomari Tuula Maija Tammelin, koiria 6
PU-1 Shabash Moses, om. Salonen-Purtanen, SERT VSP
PU-2 Adofau Gumwant, om. Wikström, vara-SERT

PN-1 Tibicinan Emotif Bouton, om. Välimaa & Marttila, SERT ROP
PN-2 Fona of Sjo-Who-Sji-Bib, om. Wikström, vara-SERT

16.8.08 KOUVOLA
Tuomari Zvi Kupferberg, koiria 8
PU-1 Shabash Moses, om. Salonen-Purtanen, SERT ROP
PU-2 FIN, N MVA, V-99-03, PMV-01 Shabash Amos, om. Nortaja, ROP-Vet
PU-3 Silveridge Toy Major, om. Wikström, vara-SERT
PU-4 Adofau Gumwant, om. Wikström

PN-1 FIN MVA Shabash Rhonda, om. Nortaja, VSP
PN-2 Adofau Dor-Jee, om. Wikström, SERT
PN-3 Shabash Maggie, om. Korpi & Nortaja, vara-SERT
PN-4 Fona of Sjo-Who-Sji-Bib, om. Wikström

16.8.08 NYKÖPING, Ruotsi KV
Tuomari Tapio Eerola, koiria 20
PU-1 FIN MVA, V-07 Falamandus J`Ara-ki Khaki, om. Hakamo & Lehdistö SERT, S MVA, CACIB, ROP

10.8.2008 TORNIO KV
Tuomari Michael McCarthy, koiria 11
0808tornio

PU-1 Tibicinan Empereur Butte, om. Haataja & Tiuraniemi SERT CACIB ROP
PU-2 MVA Araki Night N'gay of Dialynne, om. Parneryd, vara-SERT, vara-CACIB
PU-3 Bristol Cream's Emperor Gareth, om. Okkonen & Hietikko

PN-1 MVA Latisch Angel, om. Parneryd, SERT, FIN MVA, CACIB, VSP
PN-2 Arcturus Khristmas Karishma, om. Engström, vara-SERT, vara-CACIB
PN-3 Kaut-Zun Nannette, om. Logje
PN-4 MVA Ömsikka's Salsa of Yon-Tan, om. Karlsson

9.8-08 HELSINKI
Tuomari Tuula Plathan, koiria 11
0808helsinki

PU-1 BLR, EST, LTU JMVA, JV-07 LTUJV-08 Fabulous Teddy´s Daniel Wanderer ,om. Salo, ROP, SERT
PU-2 FIN MVA V-07 Falamandus J'Araki Khaki, om. Hakamo & Lehdistö
PU-3 Tibicinan Empereur Resolu om. Mynttinen, vara-SERT
PU-4 Falamandus Mon Monopole, om. Tuttavainen

PN-1 FIN MVA V-07 Pindaros Fantastic Me, om. Myötyri-Ulmanen & Sankelo, VSP
PN-2 KANS, FIN, N, EST MVA EUJV-06 WA-06 Falamandus Kick Ass om. Lehdistö & Hakamo
PN-3 Kiranas Hedda Habibi ,  om.Satu Maunu, SERT, FIN MVA
PN-4 Sadi-Ya's Forever Shine om. Pirttimaa, vara-SERT

9.8.08 SAARIJÄRVI
Tuomari Zidy Munsterhielm-Ehnberg, koiria 13
0808saarijarvi

PU-1 Bantam Shepherd´s Lionardo, om. Dahl SERT VSP
PU-2 Dona-Tea´s Dali Dron-pa, Hyyryläinen, vara-SERT
PU-3 Lövskärs Izhan Tsan-po, om. Forsman
PU-4 MVA Kidhill´s Filemon, om. Leskinen

PN-1 Qanda Lhi´s Dorje Pamo, om. Jussila & Puisto SERT ROP
PN-2 Lövskärs Hsi-Hsia, om. Kärkkäinen vara-SERT
PN-3 Zelandonis Lilly of the Valley, om. Huttunen
PN-4 Bantam Shepherd´s Lionette, om. Leskinen

3.8.08 KUOPIO KV
Tuomari Guy Jeavons, Kanada, koiria 15
0808kuopio2

PU-1 GB, FIN, EST, S MVA WA-07 WW-08 Araki Fantastic Freddy of Capeldewi om. Hakamo & Sinclair CACIB ROP RYP-2
PU-2 BLR, EST, LTU JMVA, JV-07 LTUJV-08 Fabulous Teddy's Daniel Wanderer om. Salo vara-CACIB SERT
PU-3 Tibicinan Empereur Resolu, om. Mynttinen vara-SERT
PU-4 FIN MVA V-07 Falamandus J'Ara-Ki Khaki, om. Hakamo & Lehdistö

PN-1 Bristol Cream's Empress Gilda om. Lahtinen & Hietikko SERT VSP
PN-2 FIN, Dk, S MVA Araki Adream Comtru om. Hakamo CACIB
PN-3 KANS, FIN, N, S, EST MVA EUJV-06 WA-06 Falamandus Kick Ass, om. Lehdistö & Hakamo
PN-4 FIN, EST MVA ESTV-08 Pindaros Forbidden Fruit, om. Hinkkanen
vara-SERT: BLR, EST, LTU JMVA LTUJV-08 Fabulous Teddy's Daniela My Love om. Salo

3.8.08 LIETTUA (ryhmä)
Tuomari Valentina Ivanechiva, Venäjä, koiria 2
0808liettua

PU-1 Zazaran Kosmos, om. Partanen, jun sert, LTU JMVA, VSP

PN-1 Zazaran Kassiopeia om. Kokkonen ja Ilo, jun sert, LTU JMVA, ROP 

2.8.08 KUOPIO KV
Tuomari Monique van Brempt, Belgia, koiria 14
0808kuopio1

PU-1 GB, FIN, EST, S MVA WA-07 WW-08 Araki Fantastic Freddy of Capeldewi om. Hakamo & Sinclair CACIB ROP
PU-2 Tibicinan Empereur Resolu, om. Mynttinen SERT, vara-CACIB
PU-3 FIN, EST MVA ESTV-08 Pindaros Ford Fairlane, om. Piirainen
PU-4 Dona-Tea's Dali Dron-Pa om. Hyyryläinen vara-SERT

PN-1 FIN, IT MVA Qanda Lhi´s Bodh Gaya, om. Jussila CACIB VSP
PN-2 FIN, DK, S MVA Araki Adream Comtru om. Hakamo vara-CACIB
PN-3 KANS, FIN, S, EST MVA Falamandus Kustom-Made om. Hietikko
PN-4 KANS, FIN, S, EST MVA Falamandus Etoile Fixe, om. Päivärinta ROP-vet.
SERT, FIN MVA: La-Fon Funadama, om. Marin

2.8.08 LIETTUA KV, Baltian Voittaja 2008
Tuomari Miroslav Redlicki, Puola, koiria 4
0808liettuakv

PU-1 Zazaran Kosmos om. Partanen, ROP-jun, jun sert, BaltJW-08

PN-1 FIN & LTU & LV & BLR & UKR & RO & EST MVA,NJV-07, LTUV-07 Apchi Luna Zazaran Kuo Yarlung Namtso, om. Kokkonen, ROP, BaltV-08
PN-2 Zazaran Kassiopeia, om. Kokkonen & Ilo, VSP, jun-sert, BaltJW-08

1.8.08 KUOPIO KV
Tuomari Chantal Mery, Ranska, koiria 9
0808kuopio0

PU-1 Qanda Lhi's Chagpo-Ri, om. Rusanen SERT CACIB VSP
PU-2 FIN, EST MVA ESTV-08 Pindaros Ford Fairlane, om. Piirainen vara-CACIB
PU-3 Dona-Tea's Dali Dron-Pa om. Hyyryläinen vara-SERT

PN-1 FIN MVA Bristol Cream's Black Ellen's, om Hietikko CACIB ROP
PN-2 FIN, EST MVA ESTV-08 Pindaros Forbidden Fruit, om. Hinkkanen vara-CACIB
PN-3 KANS, FIN, S, EST MVA Falamandus Kustom-Made om. Hietikko
PN-4 La-Fon Funadama, om. Marin SERT
vara-SERT Bristol Cream's Empress Gilda, om. Lahtinen & Hietikko

1.8.08 LIETTUA KV
Tuomari Harto Stockmari, Fin, koiria 3
0808liettuakv1

PU-1 Zazaran Kosmos, om. Partanen, jun-sert, ROP-juniori, ROP
 
PN-1 Zazaran Kassiopeia, om. Kokkonen & Ilo, jun-sert, VSP-juniori, VSP

27.7.08 TURKU
Tuomari Hans Boelaars, Hollanti, koiria 9 + 1 pentu
 
PN-1 KANS, FIN, S, EST MVA Falamandus Kustom-Made om. Hietikko
PN-2 Dona-Tea's Dara Pearl om. Eskelinen & Autio & Lehtikevari SERT
PN-3 Cags-Pa Damore Xirana om. Leino & Laakso vara-SERT
PN-4 Cags-Pa Emmanuelle om. Leino & Maunu

ROP-vet FIN, S, LV MVA Kidhill's Daisy Delight, om. Kock

ROP-pentu Chambanya Hasina lamleh Om. Rouvali, Fröberg

26.7.08 PORI KV
Tuomari Unto Timonen, koiria 10
0708pori

PU-1 KANS, FIN, S, N, EST MVA, PMV-06 Falamandus Fait Du Bien, om. Heinonen, CACIB, VSP
PU-2 FIN, EST MVA ESTV-08 Pindaros Ford Fairlane, om. Piirainen, vara-CACIB

PN-1 KANS, FIN, N, EST MVA EUJV-06 WA-06 Falamandus Kick Ass, om. Lehdistö & Hakamo CACIB, ROP
PN-2 KANS, FIN, S, N, EST MVA Falamandus Kustom Made, om. Hietikko vara-CACIB
PN-3 KANS, FIN, S, N, DK, EST LTU MVA, PMV-01-04, MV-03, V-04, LtuV-01 Falamandus Elle Sans Egale, om. Lehdistö & Hakamo, ROP-vet.
PN-4 FIN, EST MVA, ESTV-08 Pindaros Forbidden Fruit, om. Hinkkanen

ROP- & BIS-1 kasvattaja: Kennel Falamandus, om Hakamo

20.7.08 YLIVIESKA KV
Tuomari Tarmo Viirtelä, koiria 13
0708ylivieska

PU-1 Bristol Cream´s Emperor Gareth, om. Okkonen & Hietikko, SERT, ROP
PU-2 Lövskärs Jamyang, om. Juujärvi, vara-SERT
PU-3 FIN MVA Kidhill´s Filemon, om. Leskinen, CACIB
PU-4 Lövskärs Izhan Tsan-po, om. Forsman, vara-CACIB

PN-1 Qanda Lhi´s Dorje Pamo, om. Jussila, SERT, CACIB, VSP
PN-2 Tibicinan Emotif Bouton, om. Välimaa, vara-SERT, vara-CACIB
PN-3 Kidhill´s Flora, om. Kock
PN-4 Lövskärs Jarmila, om. Forsbacka & Kärkkäinen

ROP-kasvattaja: Kennel Lövskärs, om. Forsbacka

19.7.08 YPÄJÄ
Tuomari Tiina Taulos, koiria 12
0708ypaja

PU-1 GB, FIN, EST, S MVA WA-07 Araki Fantastic Freddy of Capeldewi, om Hakamo & Sinclair VSP
PU-2 Falamandus Mon Monopole, om Tuttavainen, SERT
PU-3 KANS, FIN, S, N, DK, EST, LV MVA BaltV-03 Sadi-Ya's Magic Surprise, om. Kärkkäinen VSP vet.
PU-4 KANS, FIN, N, EST, LV MVA NV-07 EUJV-06 MJV-06 WA-06 WJA-06 Falamandus Knock-Out, om. Kärkkäinen

PN-1 KANS, FIN, N, EST MVA EUJV-06 WA-06 Falamandus Kick Ass, om. Lehdistö & Hakamo ROP
PN-2 KANS, FIN, S, N, EST MVA Falamandus Etoile Fixe, om. Päivärinta ROP- & BIS-4 vet.
PN-3 FIN MVA Falamandus Lilaloo, om. Holm
PN-4 FIN MVA Bristol Cream's Black Ellens, om. Hietikko

ROP- & BIS-1 kasvattaja: Kennel Falamandus, om Hakamo

13.7.08 KARJAA
Tuomari Marja Talvitie, koiria 13

PU-1 KANS, FIN, N, EST, LV MVA NV-07 EUJV-06 MJV-06 WA-06 WJA-06 Falamandus Knock-Out, om. Kärkkäinen, ROP
PU-2 Falamandus Mon Monopole om. Tuttavainen SERT
PU-3 KANS, FIN, S, EST MVA Falamandus Fait Du Bien, om. Heinonen
PU-4 GB, FIN MVA Araki Fantastic Freddy Of Capeldewi, om. Hakamo & Sinclair

PN-1 KANS, FIN, S; N, DK, EST LTU MVA, PMV-01-04, MV-03, V-04 Falamandus Elle Sans Egale, om. Lehdistö & Hakamo, VSP, ROP-vet.
PN-2 FIN, N, EST MVA, EUJV-06, WA-06 Falamandus Kick Ass, om. Lehdistö & Hakamo
PN-3 Shabash Molly, om Heinonen, SERT
PN-4 Cags-Pa Damore Xirana, om. Leino & Laakso, VARASERT

ROP & BIS-3 kasvattaja Kennel Falamandus, om. Hakamo

13.7.08 OULU
Tuomari Elina Haapaniemi, koiria 8 + 1 pentu
0708oulu

PU-1 Qanda Lhi´s Chagpo-Ri, om. Rusanen, SERT, VSP
PU-2 FIN MVA Kidhill´s Filemon, om. Leskinen

PN-1 Tibicinan Emotif Amour, om. Rusanen, SERT, ROP, RYP-3

ROP-pentu Bantam Shepherd´s Northern Light, om. Prokkonen

12.7.08 LAMMI (ryhmä)
Tuomari Kirsti Lummelampi, koiria 3

PU-1 Shabash Moses, om. Salonen-Purtanen, SERT, VSP

PN-1 FIN MVA Bristol Cream´s Black Ellen´s, om. Hietikko, ROP
PN-2 KANS, FIN, S, EST MVA Falamandus Kustom-Made, om. Hietikko

12.7.08 OULU KV
Tuomari Rajko Rotner, Slovenia, koiria 14 + 1 pentu
0708oulukv

PU-1 Pam-Zamirin Roi De Coeur, om. Rusanen, SERT, ROP
PU-2 Tibicinan Empereur Butte, om. Haataja & Tiuraniemi, vara-SERT, CACIB
PU-3 Bristol Cream´s Emperor Gareth, om. Okkonen & Hietikko
PU-4 FIN MVA Kidhill´s Filemon, om. Leskinen, vara-CACIB

PN-1 IT MVA Qanda Lhi´s Bodh Gaya, om. Jussila, SERT, CACIB, FIN MVA, VSP
PN-2 Lövskärs Jarmila, om. Forsbacka & Kärkkäinen, vara-SERT
PN-3 Lövskärs Hsi-Hsia, om. Kärkkäinen, vara-CACIB

ROP-pentu Bantam Shepherd´s Northern Light, om. Prokkonen

5.7.08 MIKKELI
Tuomari Markku Kipinä, koiria 21 + 2 pentua

PU-1 FIN, S, EST, N MVA PMV-06 Falamandus Fait Du Bien, om. Heinonen, VSP
PU-2 FIN, S, DK, EST, LV, LT, RUS MVA SV-07 Chambanya Dzay-Po Lamleh, om. Fröberg
PU-3 Shabash Moses, om. Salonen-Purtanen, SERT
PU-4 FIN, N MVA V-99-03 PMV-01 Shabash Amos om. Nortaja, ROP-vet

PN-1 FIN MVA Shabash Rhonda om. Nortaja, ROP
PN-2 Bristol Cream's Black Ellen's om. Hietikko, SERT, FIN MVA
PN-3 KANS, FIN, S, EST MVA Falamandus Kustom-Made om. Hietikko
PN-4 FIN MVA JV-99 Shabash Sheila om. Nortaja, VSP-vet

ROP-kasv. Shabash kennel, om. Nortaja
ROP-pentu Chambanya Hasina Lamleh, om. Fröberg & Rouvali

4.7.08 TUKHOLMA, WORLD DOG SHOW
Tuomarit (urokset ja ROP) Christofer Habig, Saksa, (nartut) Torbjörn Skaar, Ruotsi. Koiria 103.
0708tukholma

ROP, CACIB, WORLD WINNER -08 GB, FIN, EST, S MVA WA-07 Araki Fantastic Freddy of Capeldewi, om. Hakamo & Sinclair
ROP-kasv. Falamandus kennel, om. Hakamo

29.6.08 MÄNTSÄLÄ-JÄRVENPÄÄ
Tuomari Zsuzsanna Balogh, Unkari, 12 koiraa

PU-1  Shabash Moses, om. Salonen-Purtanen, SERT, VSP
PU-2  Blr J & Est J & Ltu J Mva Jv-07 LtuJv-08 Fabulous Teddy's Daniel Wanderer, om. Salo, vara-SERT
PU-3  Yamdok Mighty Promise, om. Hämäläinen

PN-1  Shabash Rhonda, om. Nortaja, SERT, FIN MVA, ROP, RYP-4
PN-2  Bristol Cream's Black Ellen's, om. Hietikko, vara-SERT
PN-3  Fabulous Teddy's Douce Amere, om. Nevalainen
PN-4  Briland's Fine Fiona, om. Lehikoinen

28.6.08 JÄRVENPÄÄ
Tuomari Marjatta Pylvänäinen-Suorsa, koiria 6
0608jarvenpaa

PU-1 FIN MVA V-07 Falamandus J´Ara-Ki Khaki, om. Hakamo & Lehdistö, ROP
PU-2 JV-07, LTUJV-08, BLR J & EST J & LTU J Mva Fabulous Teddy´s Daniel Wanderer, om Salo, SERT
PU-3 Falamandus Mon Monopole, om Tuttavainen, vara-SERT

PN-1 JV-07 Fabulous Teddy´s Douce Amere, om Nevalainen, SERT, VSP

28.6.08 HAUKIPUDAS
Tuomari Markku Kipinä, koiria 6

PU-1 Bristol Cream's Emperor Gareth, om. Okkonen & Hietikko, SERT, ROP

PN-1 Tibicinan Emotif Amour, om. Rusanen & Rusanen, SERT, VSP

28.6.08 PÄRNU KV, Viro
Tuomari Jukka Kuusisto, koiria 1

PN-1  FIN MVA Karamain Quinevere, om. Ruotsalainen, SERT, EST MVA, CACIB, ROP

22.6.08 ROVANIEMI KV
Tuomari Gert Christensen, Tanska, koiria 10

PU-1 Qanda Lhi's Chagpo-Ri, om. Rusanen, SERT, CACIB, ROP, RYP2
PU-2 FIN, S, RUS MVA Chambanya Gonpo Lamleh, om. Fröberg & Ingves, vara-CACIB
PU-3 Tibicinan Empereur Butte, om. Haataja & Tiuraniemi, vara-SERT
PU-4 Bristol Cream's Emperor Gareth, om. Okkonen & Hietikko

PN-1 Chambanya Dhen-Pa Lamleh, om. Fröberg & Voutilainen, SERT, CACIB, VSP, FIN, N MVA
PN-2 Kaut-Zun Nannette, om. Logje, vara-SERT, vara-CACIB

ROP-pentu True-Dream's Latest Fame, om. Asplund

21.6.08 GÄLLIVAARA KV, Ruotsi
Tuomari Eva Borg, koiria 15

PU-1 FIN, RUS MVA Chambanya Gonpo Lamleh, om. Fröberg & Ingves, SERT, CACIB, VSP, S MVA
PU-2 FIN MVA Kidhill´s Filemon, om. Leskinen, vara-CACIB

PN-1 FIN, LTU MVA Chambanya Lobsang Lamleh, om. Fröberg & Voutilainen, SERT, CACIB, ROP, S MVA
PN-2 FIN MVA, ESTJV-03 Lövskärs Eldiga Edla, om. Leskinen, vara-CACIB

15.6.08 KOTKA KV
Tuomari Veli-Pekka Kumpumäki, koiria 7

PU-1 GB, FIN, EST, S MVA WA-07 Araki Fantastic Freddy, om. Hakamo & Sinclair, ROP, CACIB, RYP-1, BIS-2
PU-2 Pindaros Gone With Win, om. Sankelo & Myötyri-Ulmanen, SERT, vara-CACIB

PN-1 KANS, FIN, N, EST MVA EUJV-06 WA-06 Falamandus Kick Ass, om. Lehdistö & Hakamo, VSP, CACIB
PN-2 Bristol Cream's Black Ellen's, om. Hietikko, SERT, vara-CACIB
PN-3 FIN MVA Pindaros Forbidden Fruit, om. Hinkkanen
PN-4 KANS, FIN, S, EST MVA Falamandus Kustom-Made, om. Hietikko

14.6.08 FORSSA KV
Tuomari Barbara Wood (USA), koiria 14 + 1 pentu

PU-1 GB, FIN, EST, S MVA WA-07 Araki Fantastiv Freddy, m. Hakamo & Sinclair, ROP, CACIB
PU-2 BLR J, EST J, LTU J MVA JV-07, LtuJV-08 Fabulous Teddy's Daniel Wanderer, om. Salo, SERT, vara-CACIB
PU-3 FIN MVA Pindaros Ford Fairlane, om. Piirainen
PU-4 Tiibob's Billy Boy, om. Laukkanen, vara-SERT

PN-1 BLR J, EST J, LTU J MVA LtuJV-08 Fabulous Teddy's Daniela My Love, om. Salo, VSP, SERT, CACIB
PN-2 Bristol Cream's Black Ellen's, om. Hietikko, vara-SERT, vara-CACIB
PN-3 KANS, FIN, S, EST MVA Falamandus Kustom-Made, om. Hietikko
PN-4 KANS, FIN, N, EST MVA EUJV-06 WA-06 Falamandus Kick Ass, om. Lehdistö & Hakamo

ROP-pentu: Pam-Zamirin Roi De Carreaux, om. Mäki

7.6.08 KEMI (ryhmä)
Tuomari Gunnar Nymann, koiria 9

PU-1 Bristol Cream´s Emperor Gareth, om. Okkonen & Hietikko, SERT, VSP
PU-2 Tibicinan Empereur Butte, om. Haataja & Tiuraniemi, vara-SERT
PU-3 Lövskärs Jamyang, om. Juujärvi
 
PN-1 Tibicinan Emotif Amour, om. Rusanen & Rusanen, SERT, ROP, RYP-2

ROP-pentu Pam-Zamirin Roi De Coeur, om. Rusanen

7.6.08 PIEKSÄMÄKI
Tuomari Veli-Pekka Kumpumäki, koiria 3

PU-1 FIN, S, N, EST MVA, NordW-06 Falamandus Fait Du Bien, om. Heinonen , ROP, RYP-1

PN-1 Shabash Molly, om. Heinonen & Nortaja, VSP, SERT

7.6.08 TUURI
Tuomari Elina Haapaniemi, koiria 9

PU-1 Lövskärs Isar Tsan-po, om. Ammesmäki, SERT, ROP
PU-2 Bantam Shepherd´s Mitra Senge, om. Hansson, vara-SERT

31.5.-1.6.08 PITEÅ KV, Ruotsi 
Tuomari Cindy Petterson (S), koiria 15 + 8 pentua

PU-1 FIN MVA V-O7 Falamandus J'Ara-ki Khaki, om. Hakamo & Lehdistö, ROP, CACIB
PU-2 GB, FIN, EST MVA WA-07 Araki Fantastic Freddy of Capeldewi, om. Hakamo & Sinclair, SERT, S MVA, vara-CACIB

PN-1 FIN, S, DK MVA Araki Adream Comtru, om. Hakamo, VSP, CACIB
PN-2 KANS, FIN, N, EST MVA EuJV-06 WA-06 Falamandus Kick Ass, om. Lehdistö & Hakamo, SERT, S MVA, vara-CACIB

1.6.08 TALLINNA KV, ESTV-08
Tuomari Ramune Kazlauskaite, Liettua, koiria 3

PU-1 FIN MVA Pindaros Ford Fairlane, om. Piirainen, SERT, EST MVA, CACIB, ESTV-08, VSP

PN-1 FIN MVA Pindaros Forbidden Fruit, om. Hinkkanen, SERT, EST MVA, CACIB, ESTV-08, ROP
PN-2 Zelandonis Lilly of the Valley, om. Huttunen, Jun-SERT, ESTJV-08, ROP-JUN

25.5.08 HELSINKI KV
Tuomari Laurent Pichard, koiria 12

PU-1 GB, FIN, CH Araki Fantastic Freddy Of Capeldewi, om Hakamo & Sinclair CACIB, ROP, RYP-4
PU-2 KANS, FIN, S, N, EST MVA PMV-03 Falamandus Frou-Frou, om Holm vara-CACIB
PU-3 KANS, FIN, N, EST, LV MVA NV-07 EUJV-06 MJV-06 WA-06 WJA-06 Falamandus Knock-Out, om Kärkkäinen
PU-4 Fabulous Teddy´s Daniel Wanderer, om. Salo SERT, ROP-juniori
Falamandus Mon Monopole, om Tuttavainen vara-SERT

PN-1 KANS, FIN, N, EST MVA EUJV-06 WA-06 Falamandus Kick Ass, om. Lehdistö & Hakamo CACIB, VSP
PN-2 FIN MVA V-07 Pindaros Fantastic Me, om. Myötyri-Ulmanen & Sankelo vara-CACIB
PN-3 FIN MVA Falamandus Lilaloo, om. Holm
PN-4 Fabulous Teddy´s Daniela My Love, om. Salo SERT

ROP- & BIS-2-kasv. Kennel Falamandus, om. Hakamo

25.5.08 KESTILÄ (ryhmä)
Tuomari Marja Kosonen, koiria 16 + 1 pentu

PU-1 Bristol Cream's Emperor Gareth om. Okkonen & Hietikko SERT ROP
PU-2 Tibicinan Empereur Butte, om. Haataja & Tiuraniemi vara-SERT
PU-3 Lövskärs Izhan Tsan-Po om. Forsbacka & Forsman
PU-4 Zazaran Kosmos Om. Partanen

PN-1 KANS, FIN, S, EST MVA Falamandus Kustom Made, om. Hietikko VSP
PN-2 Tibicinan Emotif Amour, om. Rusanen SERT
PN-3 Bristol Cream's Black Ellens, om. Hietikko vara-SERT
PN-4 Bristol Cream's Empress Gilda, om. Lahtinen & Hietikko

ROP-Vet Kidhill's Daisy Delight, om. Kock

ROP-pentu Pam-Zamirin Roi De Coeur, om. Rusanen

24.5.08 HAMINA KV
Tuomari Eeva Rautala, koiria 12

PU-1 FIN MVA Pindaros Ford Fairlane, om. Piirainen CACIB, VSP
PU-2 FIN MVA V-07 Falamandus J'Ara-Ki Khaki, om Hakamo & Lehdistö vara-CACIB
PU-3 Fabulous Teddy's Daniel Wanderer, om. Salo SERT
PU-4 KANS, FIN, S, EST MVA Falamandus Fait Du Bien, om. Heinonen
vara-sert Pindaros Gone With Win, om. Myötyri-Ulmanen & Sankelo

PN-1 FIN MVA Pindaros Forbidden Fruit, om Hinkkanen CACIB, ROP
PN-2 KANS, FIN, N, EST MVA EUJV-06 WA-06 Falamandus Kick Ass, om. Lehdistö & Hakamo vara-CACIB
PN-3 Shabash Molly, om. Heinonen SERT
PN-4 Fabulous Teddy's Daniela My Love, om. Salo vara-SERT

ROP- & BIS-1-kasv. Kennel Falamandus, om. Hakamo

18.5.08 SALO (ryhmä)
Tuomari Kirsti Louhi, koiria 9, joista 3 pentua

PU-1 JV-07, LTUJV-08, BLR J & EST J & LTU J Mva Fabulous Teddy´s Daniel Wanderer, om. Salo, SERT, ROP, RYP-2

PN-1 JV-07 Fabulous Teddy´s Douce-Amere, om. Nevalainen, SERT, VSP

ROP-pentu Cags-pa Eleanora, om. Hyttilä

18.5.08 JOENSUU KV
Tuomari Rainer Vuorinen, koiria 10

PU-1 Falamandus Mon Monopole, om. Tuttavainen, SERT, VSP
PU-2 FIN MVA V-07Falamandus J'Ara-Ki Khaki, om. Hakamo & Lehdistö CACIB
PU-3 KANS, FIN, S, N, DK, EST, LV MVA BaltV-03 Sadi-Ya's Magic Surprise, om. Kärkkäinen ROP-VET
PU-4 Tiibob's Billy Boy, om. Laukkanen

PN-1 FIN, S, DK MVA Araki Adream Comtru, om. Hakamo CACIB, ROP, RYP-1, BIS-4
PN-2 KANS, FIN, N, EST MVA EUJV-06 WA-06 Falamandus Kick Ass, om. Lehdistö & Hakamo vara-CACIB
PN-3 KANS, FIN, S, N, EST MVA Falamandus Etoile Fixe, om. Päivärinta, VSP-vet.

ROP- & BIS-2-kasv. Kennel Falamandus, om. Hakamo

17.5.08 JOENSUU
Tuomari Johan Juslin, koiria 6

PU-1 FIN MVA V-07 Falamandus J´Ara-Ki Khaki, om Hakamo & Lehdistö ROP
PU-2 Falamandus Mon Monopole, om Tuttavainen SERT
PU-3 Bristol Cream´s Emperor Gareth, om. Okkonen & Hietikko vara-SERT

PN-1 KANS, FIN, S, N, EST MVA Falamandus Etoile Fixe, om. Päivärinta, VSP, ROP-vet.
PN-2 KANS, FIN, N, EST MVA EUJV-06 WA-06 Falamandus Kick Ass, om. Lehdistö & Hakamo

ROP- & BIS-4-kasv Kennel Falamandus, om. Hakamo

17.5.08 TAMPERE pentunäyttely
Tuomari Juha Putkonen, koiria 8

ROP-pentu Dona-Tea's Dan-Tom om. Kohtamäki
VSP-pentu Dona-Tea's Da-Rin-Ka Pearl om. Hokkanen

11.5.08 ATEENA KV, Kreikka
Tuomari Steven Seymour, koiria 3

PU-1 FIN MVA V-07 Falamandus J'Ara-Ki Khaki, om. Hakamo & Lehdistö, SERT, CACIB, ROP, RYP-3

PN-2 FIN MVA Falamandus Lilaloo, om. Holm, SERT, CACIB

ROP- ja BIS-3 -kasvattaja: kennel Falamandus, om. Hakamo

11.5.08 TURENKI (ryhmä)
Tuomari Tapio Eerola, koiria 11

PN-1 KANS, FIN, N, EST MVA EUJV-06 WA-06 Falamandus Kick Ass, om. Lehdistö & Hakamo, ROP, RYP-2
PN-2 Shabash Molly, om. Heinonen, SERT
PN-3 KANS, FIN, S, EST MVA Falamandus Kustom Made, om. Hietikko

10.5.08 ATEENA KV, Kreikka
Tuomari Luis Pinto Teixeira, koiria 3

PU-1 FIN MVA V-07 Falamandus J'Ara-Ki Khaki, om. Hakamo & Lehdistö, SERT, CACIB, VSP

PN-1 FIN MVA Falamandus Lilaloo, om. Holm, SERT, CACIB, ROP

ROP- ja BIS-4 -kasvattaja: Kennel Falamandus, om. Hakamo
 
10.5.08 RAUMA
Tuomari Päivi Eerola, koiria 7

PN-1 KANS, FIN, S, EST MVA Falamandus Kustom-Made om. Hietikko ROP
PN-2 Tibicinan Emotif Bouton, om. Välimaa & Marttila SERT
PN-3 Bristol Cream's Black Ellen's, om. Hietikko, vara-SERT
PN-4 Briland's Fine Fiona, om. Lehikoinen

27.4.08 VAASA KV
Tuomari Angela Draper-Andrews, koiria 31 + 1 pentu

PU-1 GB, FIN, EST MVA WA-07 Araki Fantastic Freddy Of Capeldewi, om. Hakamo & Sinclair, CACIB, ROP, RYP-4
PU-2 Qanda Lhi´s Chagpo-Ri, om. Rusanen, SERT
PU-3 FIN MVA, V-07 Falamandus J'Araki Khaki, om. Lehdistö & Hakamo, vara-CACIB
PU-4 Lövskärs Jamyang, om. Juujärvi, vara-SERT

PN-1 KANS, FIN, S MVA Falamandus Kustom Made, om. Hietikko, CACIB, VSP
PN-2 FIN, DK, S MVA Araki Adream Comtru, om. Hakamo, vara-CACIB
PN-3 Bristol Cream´s Black Ellen´s, om. Hietikko, SERT
PN-4 KANS, FIN, N, EST MVA EUJV-06 WA-06 Falamandus Kick Ass, om. Lehdistö & Hakamo
vara-SERT Cags-Pa Damore Xirana, om. Leino & Laakso

ROP-veteraani FIN MVA Kidhill's Daisy Delight om. Kock

ROP-pentu Cags-Pa Emmanuelle  om. Leino & Maunu

ROP- ja BIS-2-kasvattaja Falamandus kennel, om. Hakamo

26.4.08 LAHTI KV
Tuomari Elina Tan-Hietalahti, koiria 12

PU-1 FIN MVA Pindaros Ford Fairlane, om. Piirainen, CACIB, VSP
PU-2 ESTJV-07, LTUJV-07 Pindaros Favorite One, om. Väänänen, SERT, FIN MVA, vara-CACIB

PN-1 FIN, S, N, DK MVA JV-05, V-05, PMJV-05, SV-06 Sadi-Ya's Evergreen Magic, om. Granskog & Carlson, CACIB, ROP
PN-2 Pindaros Forbidden Fruit, om. Hinkkanen, SERT, FIN MVA, vara-CACIB
PN-3 FIN, S, EST MVA Falamandus Kustom-Made, om. Hietikko
PN-4 Sadi-Ya's Forever Shine, om. Pirttimaa, vara-sert

20.4.08 CELJE KV, Slovenia
Tuomari Dianna Spavin, koiria 12

PU-1 FIN, N, SLO MVA Arkeden´s Spoil The Party, om. Forsbacka, SERT, CACIB, ROP

20.4.08 JYVÄSKYLÄ KV
Tuomari Päivi Eerola, koiria 17 + 3 pentu

PU-1 GB, FIN, EST MVA WA-07 Araki Fantastic Freddy Of Capeldewi, om. Hakamo & Sinclair, CACIB, VSP
PU-2 FIN MVA, V-07 Falamandus J'Araki Khaki, om. ´Lehdistö & Hakamo, vara-CACIB
PU-3 JV-07 BLR JMVA, EST JMVA, LTU JMVA, LTUJV-08 Fabulous Teddy's Daniel Wanderer, om. Salo, SERT
PU-4 KANS, FIN, S, N, EST MVA PMV-03 SV-05 Falamandus Frou-Frou, om. Holm

PN-1 KANS, FIN, N, EST MVA EUJV-06 WA-06 Falamandus Kick Ass, om. Lehdistö & Hakamo, CACIB, ROP
PN-2 FIN MVA Falamandus Lilaloo, om. Holm, vara-CACIB
PN-3 Shabash Rhonda, om. Nortaja SERT
PN-4 FIN MVA, V-99 Shabash Sheila, om. Nortaja, ROP-vet
vara-SERT Bristol Cream´s Black Ellen´s, om. Hietikko

ROP-juniori Fabulous Teddy´s Douce-Amere, om. Nevalainen

ROP-pentu Falamandus Mon Monopole, om. Tuttavainen
VSP-pentu Bristol Cream's Empress Gilda, om. Lahtinen & Hietikko

ROP-kasvattaja Falamandus kennel, om. Hakamo

20.4.08 MONDOVI, Italia (erikoisnäyttely)
Tuomari Druillard, Ranska, koiria 4

PN-1 Qanda Lhi´s Bodh Gaya, om. Jussila, SERT, ROP, IT MVA

19.4.2008 CELJE KV, Slovenia
Tuomari Annukka Paloheimo, koiria 10

FIN, N MVA Arkeden´s Spoil The Party, om. Forsbacka, SERT, CACIB, SLO MVA

13.4.08 KANKAANPÄÄ (ryhmä)
Tuomari. Juha Putkonen, koiria 13

PU-1 FIN, S, DK, N, EST, LV, LTU, RUS MVA LVV-07 SV-07 Chambanya Dzay-Po Lamleh, om. Fröberg & Voutilainen, ROP
PU-2 FIN MVA Pindaros Ford Fairlane, om. Piirainen
PU-3 Pindaros Gone With Win, om. Sankelo & Myötyri-Ulmanen, SERT
PU-4 Lövskär's Izhan Tsan-Po, om. Forsbacka & Forsman, vara-sert

PN-1 SLO & CRO JMVA Lövskär's India Tsang-Pa, om. Hren & Forsbacka, SERT, VSP
PN-2 Chambanya Fantastic, om. Fröberg & Lähteenmäki, vara-sert
PN-3 Pindaros Forbidden Fruit, om. Hinkkanen
PN-4 Chambanya Dhen-Pa Lamleh, om. Fröberg & Voutilainen

ROP- ja BIS-1-kasvattaja Chambanya, om. Fröberg

13.4.08 KIIHTELYSVAARA (ryhmä)
Tuomari Hans Almgren, koiria 6

PU-1 Tibicinan Empereur Resolu, om. Mynttinen, SERT, ROP
PU-2 Pam-Zamirin Qu'en-Dira-T-On, om. Pehkonen  vara-sert

PN-1 Bantam Shepherd´s Lionelle, om. Rusanen, SERT, VSP
PN-2 Kidhill´s Flora, om. Kock, vara-sert
PN-3 FIN MVA Kidhill´s Daisy Delight, om. Kock, ROP-vet.

5.4.08 EMPOLI Italia, (erikoisnäyttely)
Tuomari R. Schill, Romania, koiria 4

PN-2 Qanda Lhi´s Bodh Gaya, om. Jussila, SERT
 
30.3.08 SANREMO KV, Italia
Tuomari Galofre Moragas Alejandra, Espanja, koiria 6

PN-1 Qanda Lhi´s Bodh Gaya, om. Jussila, SERT, CACIB, ROP

24.3.08 OSTIGLIA, Italia
Tuomari Bortolotto Zambelli P., Italia, koiria 1

PN-1 Qanda Lhi´s Bodh Gaya, om. Jussila, SERT, ROP, RYP-3

23.3.08 LAPPEENRANTA KV
Tuomari Tanya Ahlman-Stockmari, koiria 13

PU-1 JV-07 BLR JMVA, EST JMVA, LTU JMVA, LTUJV-08 Fabulous Teddy´s Daniel Wanderer, om. Salo, SERT, VSP
PU-2 FIN MVA Pindaros Ford Fairlane, om. Piirainen, CACIB
PU-3 GB, FIN, EST MVA WA-07 Araki Fantastic Freddy Of Capeldewi, om. Hakamo & Sinclair, vara-CACIB
 
PN-1 FIN, N, EST MVA EUJV-06 WA-06 Falamandus Kick Ass, om. Lehdistö & Hakamo, CACIB, ROP
PN-2 Falamandus Lilaloo, om. Holm, SERT, vara-CACIB, FIN MVA
PN-3 FIN, S MVA Falamandus Kustom-Made, om. Hietikko
PN-4 FIN MVA V-07 ESTJV-07 Pindaros Fantastic Me, om. Sankelo & Myötyri-Ulmanen

ROP- ja BIS-1-kasvattaja Falamandus kennel, om. Hakamo

22.3.08 KOKEMÄKI (pentunäyttely)
Tuomari: Kirsti Louhi, pentuja 3

VSP-pentu Pam-Zamirin Roi De Carreaux, om. Lindström & Mäki
ROP-pentu Bristol Cream´s Empress Gilda, om. Lahtinen & Hietikko

16.3.08 LIETTUA KV Vilnius Cup Winner-08
Tuomari: Mona Selbach, Norja, koiria 6

PU-1 LTU JMVA, LTUJV-08 Fabulous Teddy´s Daniel Wanderer, om. Salo, jun-sert, ROP-jun, ROP, Vilnius Cup Junior Winner -08, BIS-jun, RYP-3
PU-2 FIN, LTU MVA, LTU V-08 Cags-Pa Dylan Onyx, om. Leino, SERT, CACIB, Vilnius Cup Winner-08

PN-1 FIN, LV, LTU, BLR, RO MVA, PMJV-06, LTUV-07-08 Apchi Luna Zazaran Kuo Yarlung Namtso, om. Kokkonen, SERT, CACIB, VSP, Vilnius Cup Winner-08
PN-2 LTU JMVA, LTUJV-08 Fabulous Teddy´s Daniela My Love, om. Salo, jun-sert, Vilnius Cup Junior Winner-08
PN-3 Zazaran Kassiopeia, om. Kokkonen

15.3.08 LIETTUA Liettuan Voittaja-08
Tuomari: Januz Opara, Puola, koiria 6 kpl

PU-1 Fabulous Teddy´s Daniel Wanderer, om. Salo, ROP, ROP-jun, jun-sert, LTU JV-08, BIS-3-jun, RYP-2, LTU JMVA
PU-2 FIN MVA Cags-Pa Dylan Onyx, om. Leino, SERT, CACIB, LTUV-08, LTU MVA

PN-1 FIN, LV, LTU, BLR, RO MVA, PMJV-06, LTUV-07 Apchi Luna Zazaran Kuo Yarlung Namtso, om. Kokkonen, SERT, CACIB, VSP, LTUV-08
PN-2 Fabulous Teddy´s Daniela My Love, om. Salo, jun-sert, LTUJV-08, LTUJMVA
PN-3 Zazaran Kassiopeia, om. Kokkonen

15.3.08 MODENA KV, Italia
Tuomari Eva Greg, koiria 2

PN-1 Qanda Lhi´s Bodh Gaya, om. Jussila, SERT, CACIB, ROP

15.3.08 TAMPERE KV
Tuomari Elly Weijenborg-Weggemans, Alankomaat, koiria 43

PU-1 GB, FIN, EST MVA WA-07 Araki Fantastic Freddy Of Capeldewi,om. Hakamo & Sinclair, CACIB, VSP
PU-2 Pindaros Ford Fairlane, om. Piirainen, SERT, vara-CACIB, FIN MVA
PU-3 Shabash Moses, om. Salonen-Purtanen, va-sert
PU-4 Tibicinan Empereur Resolu, om. Mynttinen

PN-1 V-07 ESTJV-07 Pindaros Fantastic Me, om. Sankelo & Myötyri-Ulmanen, SERT, CACIB, FIN MVA, ROP, RYP-1
PN-2 FIN, N, EST MVA EUJV-06 WA-06 Falamandus Kick Ass, om. Lehdistö & Hakamo, vara-CACIB
PN-3 Falamandus Lilaloo, om. Holm, vara-sert
PN-4 Bristol Cream's Black Ellen's, om. HietikkoROP-VETERAANI FIN, RUS MVA PL&PZJV-00 EUJV-00 Dalghani´s Mang Ga La Tashi, om. Fröberg & Markkanen

ROP- ja BIS-1-kasvattaja Falamandus kennel, om. Hakamo

14.3.08 REGGIO EMILIA KV, Italia
Tuomari Filippini Enrique, koiria 2

PN-1 Qanda Lhi´s Bodh Gaya, om. Jussila, SERT, CACIB, ROP

2.3.08 HELSINKI Pentunäyttely
Tuomari Marja Kosonen, koiria 2

PU-1 Falamandus Mon Monopole, om. Tuttavainen, ROP, RYP-1

PN-1 Bristol Cream's Empress Gilda, om. Lahtinen & Hietikko, VSP

2.3.08 MONTICHIARI KV, Italia
Tuomari Denis Kuzelj, koiria 2

PN-1 Qanda Lhi´s Bodh Gaya, om. Jussila, SERT, CACIB, ROP

24.2.08 BO I TELEMARK KV, Norja
Tuomari Peter Machetanz, Saksa, koiria 16

PU-3 FIN, S, DK, EST, LV, LTU, RUS MVA SV-07 LvV-07 Chambanya Dzay-Po Lamleh, om. Fröberg ja Voutilainen, vara-CACIB, SERT, N MVA

PN-1 FIN, S, EST, LTU MVA Hawi-Ma-Lou Emily, om. Fröberg ja Voutilainen, SERT, CACIB, N MVA, ROP

23.2.08 TORNIO (ryhmä)
Tuomari Marjatta Pylvänäinen-Suorsa, koiria 2 + 3 pentua

PU-1 Lövskärs Izhan Tsan-Po, om. Pia  Forsman SERT, ROP

ROP-pentu Lövskärs Jarmila, om. Paula Forsbacka & Pauliina Kärkkäinen

9.-10.2.08 TALLINNA KV
Tuomari Francesco Cochetti, koiria 3

PU-1 GB, FIN MVA WA-07 Araki Fantastic Freddy of Capeldewi, om. Hakamo & Sinclair, SERT, EST MVA, CACIB, ROP, RYP-1, BIS-2

PN-1 FIN, S MVA Falamandus Kustom-Made, om. Hietikko, SERT, EST MVA, CACIB, VSP
PN-2 Lili-Jan Cosima-Chili, om. Huttunen, JUNSERT

2.2.08 ENO (ryhmä)
Tuomari Juha Putkonen, koiria 9

PU-1 Kalpa-Taru Gondha-Dali Lamleh, om. Fröberg & Voutilainen, SERT, VSP
PU-2 Fin & S & Rus CH, EUJW-00 Dalghani's Mang Ga La Tashi, om. Markkanen & Fröberg, ROP-VET

PN-1 EstV-07, LvV-07 Chambanya Drogmo Lamleh, om. Hering & Fröberg, SERT, FIN & EST & LV & RUS MVA, ROP
PN-2 Chambanya Dhen-Pa Lamleh, om. Fröberg & Voutilainen, vara-sert
PN-3 Fabulous Teddy's Douce-Amere, om. Nevalainen
PN-4 LV, LTU, RUS JCH Chambanya Enttententten, om. Ojanen & Fröberg

ROP ja BIS-3 -kasvattaja: Kennel Chambanya
ROP-Pentu: Zazaran Kharona, om. Nevalainen & Pikkarainen

26.-27.1.08 TURKU KV
Tuomari Elina Haapaniemi, koiria 20, joista 1 pentu

PU-1 GB, FIN MVA WA-07 Araki Fantastic Freddy of Capeldewi, om. Hakamo & Sinclair, CACIB, ROP, RYP-1, BIS-2
PU-2 JV-07 Fabulous Teddy's Daniel Wanderer, om. Salo, SERT
PU-3 FIN, N, EST, LV MVA NV-07 EUJV-06 MJV-06 WA-06 WJA-06 Falamandus Knock-Out, om Kärkkäinen, VACA
 
PN-1 FIN, N, EST MVA EUJV-06 WA-06 Falamandus Kick Ass, om. Lehdistö & Hakamo, CACIB, VSP
PN-2 FIN, S MVA Falamandus Kustom-Made, om. Hietikko, VACA
PN-3 Falamandus Lilaloo, om. Holm, SERT
PN-4 POHJ MVA JV-05 V-05 PMJV-05 SV-06 Sadi-Ya's Evergreen Magic, om. Granskog & Carlson
 
ROP-pentu Zazaran Kassiopeia, om. Kokkonen & Ilo
ROP- ja BIS-1 -kasvattaja Kennel Falamandus, om. Hakamo
 
5.1.08 KAJAANI KV
Tuomari Kristiina Ahlberg, koiria 14

PU-1 Qanda Lhi´s Chagpo-Ri, om. Rusanen, SERT, VSP
PU-2 Pindaros Ford Fairlane, om. Piirainen, vara-SERT, CACIB
PU-3 Pindaros Gone With Win, om. Sankelo & Myötyri-Ulmanen
PU-4 Kidhill´s Fauni, om. Leskinen, vara-CACIB

PN-1 FIN, S MVA Falamandus Kustom-Made, om. Hietikko, CACIB
PN-2 Tibicinan Emotif Amour, om. Rusanen, SERT
PN-3 Pindaros Forbidden Fruit, om. Hinkkanen, vara-SERT, vara-CACIB
PN-4 Bantam Shepherd´s Lionette, om. Leskinen