Näyttelyt 2015

6.12.2015 HELSINKI KV Voittaja-näyttely

Tuomarit Paula Heikkinen-Lehkonen ja Robertson Gavin (junnut) koiria 23

Voittaja-15 rop ja vsp

PU-1 VSP VET ROP V-15 VV-15 C.I.B FI MVA SE MVA DK MVA NO MVA EE MVA EE VMVA LT MVA BY JMVA LT JMVA EE JMVA JV-07 HeW-10 EEV-09 LTJV-08 NOV-08 NOV-09 TLNW-13 EEVV-15 DKVV-15 RIGAVW-15 HeVW-15 V-15 VV-15 PMVV-15 Fabulous Teddy’s Wanderer om.Tarja Salo
PU-2 SERT JV-15 Thokkadis The Winner Takes It All om. Riitta Rinne
PU-3 CACIB FI MVA Amox Dazzling Tashi om.Anne Törmälä
PU-4 vara-sert vaca Chambanya U-Tshu Lamleh om. Janette Fröberg

PN-1 ROP SERT CACIB V-15 FI MVA EE JMVA Amox Delicious Me om. Jaana Myötyri-Ulmanen
PN-2 vaca FI MVA SE MVA EE MVA PMJV-13 EEV-15 HeW-15 Fabulous Teddy’s Kathy The Princess om.Tarja Salo ja Siiri Nevalainen
PN-3 vara-sert JV-15 Amox Excellent Edition om.Jaana Myötyri-Ulmanen ja Heli Iivonen
PN-4 Challenge Me Of Darkness om.Susanna Rusanen
VSP-VET VV-15 C.I.B FIN MVA EE MVA LT MVA EEV-08 EUVV-15 HeVW-15 VV-15 PINDAROS FORBIDDEN FRUIT om.Riikka Hinkkanen

ROP-kasvattaja AMOX kennel om. Jaana Myötyri-Ulmanen

Kaikki tulokset

5.12.2015 HELSINKI KV (Helsinki Winner)

Tuomari Garry Dryburgh, koiria 38

PU-1 ROP SERT MVA HEW-15 Fabulous Teddy’s Leader Of The Gang om. Tarja Salo & Oona & Niko Karhu
PU-2 VACA FI EE MVA BaltV-15 Os-Pa Sim-Khyi Od Vilzonky om. Sari Heinonen & Tarja Salo
PU-3 ROP VET HEVW-15 C.I.B FI MVA SE MVA DK MVA NO MVA EE MVA EE VMVA LT MVA BY JMVA LT JMVA EE JMVA JV-07 HeW-10 EEV-09 LTJV-08 NOV-08 NOV-09 TLNW-13 EEVV-15 DKVV-15 RIGAVW-15 HeVW-15 V-15 VV-15 PMVV-15 Fabulous Teddy’s Wanderer om.Tarja Salo
PU-4 C.I.B FI, SE DK MVA JV-10 V-10 HeW-13 V-13 EEV-14 Falamandus Original Kick Master om. Tanja Hakamo 

VARA-SERT LT JMVA HEJW-14 LTJV-15 Falamandus Storm Warning om.Heidi & Lea Kärkkäinen HEJW-15 Amox Eternal Story om. Anne Törmälä


PN-1 VSP SERT CACIB
HEW-15 FI MVA SE MVA EE MVA PMJV-13 EEV-15 HeW-15 Fabulous Teddy’s Kathy The Princess om.Tarja Salo ja Siiri Nevalainen
PN-2 VACA FI LV MVA TLNV-14 TLNJV-14 Kiranas Kharesse om. Satu Maunu
PN-3 VSP VET HEVW-15 C.I.B FIN MVA EE MVA LT MVA EEV-08 EUVV-15 HeVW-15 VV-15 PINDAROS FORBIDDEN FRUIT om.Riikka Hinkkanen
PN-4 FI MVA JMV-14, HeJV-14 Falamandus Simply Kick-Asstick om. Laura Lehdistö & Tanja Hakamo

SERT Chambanya Namba Lamleh om. Janette Fröberg

VARA-SERT  La-Fon Melody Of Love om. Terttu Vaskuri HEJW-15 Fabulous Teddy's Mystery Of Love, om. Tarja Salo

ROP-KASVATTAJA kennel Fabulous Teddy´s om. Tarja Salo

Kaikki tulokset

22.11.2015 JYVÄSKYLÄ KV

Tuomari Jane Lilley, UK koiria 26

Jyväskylä KV 22 11 2015

ROP CACIB FI EE MVA BaltV-15 Os-Pa Sim-Khyi Od Vilzonky om. Sari Heinonen & Tarja Salo
PU-2 ROP-VET C.I.B FI SE NO DK EE LT MVA BY LT EE JMVA JV-07 HEV-10 EEV-09 LTJV-08 NOV-08-09 TLNV-13 DKVV-15 RIGAVW-15 Fabulous Teddy’s Daniel Wanderer om. Tarja Salo
PU-3 SERT vaca Fabulous Teddy’s Leader Of The Gang om. Tarja Salo & Oona & Niko Karhu
PU-4 vara-sert Amox Eternal Story Om. Anne Törmälä

VSP CACIB POHJ FI SE DK EE MVA Sadi-Ya’s Mom’s Pride And Joy om Minna Granskog & Pirjo Carlson
PN-2 SERT Pindaros Moments That Matter om. Heidi Saari
PN-3 vara-sert vaca Hömpötin Jetty Jelisaveta om. Marjukka Marttila

ROP-PENTU Festrait Number One om. Heidi Saari

Kaikki tulokset

 

21.11.2015 JYVÄSKYLÄ KV

Tuomari Markku Kipinä, koiria 26

Jyväskylä photo Plathan Pekka

ROP CACIB FI & SE MVA Karamain Talisman Tashi om.Tuula Plathan
PU-2 VET ROP C.I.B FI MVA SE MVA DK MVA NO MVA EE MVA EE VMVA LT MVA BY JMVA LT JMVA EE JMVA JV-07 HeW-10 EEV-09 LTJV-08 NOV-08 NOV-09 TLNW-13 EEVV-15 DKVV-15 RIGAVW-15 HeVW-15 V-15 VV-15 PMVV-15 Fabulous Teddy’s Wanderer om.Tarja Salo
PU-3 vaca C.I.B POHJ MVA FI MVA DK MVA SE MVA NO MVA Shabas Frans om. Ulla Huhtakangas
PU-4 FI MVA Amox Dazzling Tashi om. Anne Törmälä
SERT Shabas Darcy om. Ulla Huhtakangas
vara-sert Fabulous Teddy’s Leader Of The Gang om.Tarja Salo

VSP SERT CACIB EE JMVA Amox Delicious Me, om.Jaana Myötyri-Ulmanen
PN-2 vara-sert vaca La-Fon Melody Of Love om.Terttu Vaskuri
PN-3 POHJ MVA FI MVA SE MVA DK MVA Sadi-Ya’s Mom’s Pride And Joy om. Minna Granskog & Pirjo Carlson
PN-4 POHJ MVA FI MVA SE MVA NO MVA HeJW-10 Karamain Turandot om.Tuula Plathan

ROP-PENTU Festrait Number one om. Heidi Saari

ROP-kasvattaja Hömpötin kennel om.Marjukka ja Topi Marttila

Kaikki tulokset

 

7.11.2015 Tartto, Viro KV

Tuomari Mark Cocozza UK, koiria 2

tarto 11 2015

ROP CACIB C.I.B. Multi Ch Multi W Pindaros Jive Talking, om. R Rinne, Kantvik

 

10.10.2015 Latvia, Valmiera KR

Tuomari Piotr Krol, Puola, koiria 7

ROP VET ROP, VET SERT C.I.B, FI, EE, LT, CH, EEW-08 Pindaros Forbidden Fruit, om. R. Hinkkanen Helsinki
PN2 SERT, LV MVA, FI, SE, BY CH, HEJW-13 Pindaros Little Miss Fortune, om. R Hinkkanen, Helsinki
PN3 JUN SERT LV JUN MVA, EE JCH, BALT JW-15 Siimline's Lil'Miss Falamandus, om M Parviainen & T Hakamo, Helsinki

VSP JUN SERT Thokkadis The Winner Takes It All, om. R Rinne, Kantvik
PU2 SERT, LV MVA, FI, EE CH, BALT W-15 Os-Pa Sim-Khyi Od Vilzonky, om. S. Heinonen & T.Salo Lahti
PU3 EE CH, EE, LT JCH Tibicinan Philippe Magique, om. M.Parviainen, Helsinki


11.10.2015  Latvia, Valmiera KR

Tuomari Bengt-Åke Bogren, Ruotsi , koiria 5

Valmiera Rop 11 10 2015

ROP JUN SERT Thokkadis The Winner Takes It All, om. R.Rinne, Kantvik

 

4.10.2015 HÄMEENLINNA (Ryhmänäyttely)

Tuomari Tarja Löfman, koiria 9

Hämeenlinna ROP ja VSP

ROP ROP-VET FI, EE, LT MVA Pam-Zamirin Roi De Carreaux om.Annika & Ville Peisa, Lapinjärvi
PU2 SERT, FI MVA JV-14 Fair Fable Fast And Furious om.Sari Kuikka& Tanja Pehkonen, Siilinjärvi
PU3 vara-sert Nyyppiksen Despa Lotur om. Annika & Ville Peisa, Lapinjärvi

VSP SERT EE JMVA Amox Delicious Me om.Jaana Myötyri-Ulmanen, Sälinkää
PN2 vara-sert Quitsukan Darling om. Katri Kantola, Vantaa

ROP-pentu Fabulous Teddy's Mystery Of Love om. Tarja Salo, Mäntsälä

Kaikki tulokset

 

12.9.2015 MUURAME (Pentunäyttely)

Tuomari Weijmans-Strijbos Wilma, koiria 2

muurame pentunayttely 12092015

ROP-pentu Fabulous Teddy's Mystery Of Love, om. Tarja Salo

 

29.8.2015 PYHÄJOKI (Ryhmänäyttely)

Tuomari Eeva Resko, koiria 13

pyhajoki ryhmis
ROP CIB, POHJ MVA, SE MVA, NO MVA, EE MVA Pindaros Hot Headline, om. Minttu Merivirta
PU2 FI MVA Amox Dazzling Tashi, om. Anne Törmälä

VSP SERT Nyyppiksen Dolkar Gyalwa Lotus, om. Salla Wallenius
PN2 POHJ MVA, FI MVA, SE MVA NO MVA, EE MVA Pindaros Kick Inside, om Minttu Merivirta

Kaikki tulokset

 

23.8.2015 Rovaniemi (Ryhmänäyttely) 

Elina Haapaniemi, koiria 3

rovaniemi ryhma 230812015

ROP ROP-VET C.I.B, POHJ, FI, SE, NO MVA Tibicinan Empereur Butte, om. Laura& Tomi Tiuraniemi
PU-2 SERT Shabash Darcy, om. Ulla Huhtakangas

Kaikki tulokset

 

23.8.2015 TALLINNA KV, BALTV-2015 SHOW, EE

Tuomari Daniele Poltri, It, koiria 16 + pentuja 2

BALTW 15

VSP SERT, EE MVA, CACIB, BALTV-15 FI MVA Os-Pa Sim-Khyi Od Vilzonky, om. Sari Heinonen & Tarja Salo
PU-2 BALTJV-15 EE JMVA EEJV-15 Shadeacre Close To Perfection, om. Charlotte Saariaho
PU-3 vaca FI,EE MVA HEJW-13 PMJV-13 PMV-13 Falamandus Repeat Offender, om. Sarita Friman

ROP CACIB, BALTV-15 CIB,POHJ,FI,SE,NO,DK,EE MVA Sadi-Ya’s It’s So Magic, om. Minna Granskog & Pirjo Carlson
PN-2 SERT, EE MVA, VARACA POHJ,FI,SE,DK MVA Sadi-Ya’s Mom’s Pride And Joy, om. Minna Granskog & Pirjo Carlson
PN-3 FI,SE MVA Ajannan Aa Lia, om. Anna Väänänen
PN-4 BALTJV-15 EE JMVA Siimline’s Lil’ Miss Falamandus, om. Minttu Parviainen & Tanja Hakamo
jun-sert, EE JMVA Ajannan Bisaja, om. Anna Väänänen

ROP-pentu Shadeacre Diva With No Imperfection, om. Charlotte Saariaho
ROP-kasvattaja Ajannan kennel, om. Anna Väänänen

 

22.8.2015 HELSINKI Pentunäyttely

Tuomari Tuula-Maija Tammelin Tanska, pentuja 4

VSP-pentu Pet Pursuit Blast From The Past om. Niemi Suvi ja Wahlström Erik, Helsinki

ROP-pentu Amox Excellent Edition om. Jaana Myötyri-Ulmanen ja Heli Iivonen

 

KAJAANI 15.8.2015 (Ryhmänäyttely)

Tuomari Tuire Okkola, koiria 3

cindyropkajaani

PN1 ROP SERT Challenge Me Of Darkness Om. Susanna Rusanen

Kaikki tulokset

 

15.8.2015 KOTKA KV

Tuomari Ekaterina Senashenko, RU koiria 17

Kotka KV 15 8 2015

VSP, ROP-VET & BIS-2 VET C.I.B FI NO EE LT MVA BY LT EE JMVA JV-07 HEV-10 EEV-09 LTJV-08 NOV-08-09 TLNV-13 Fabulous Teddy’s Daniel Wanderer om. Tarja Salo
PU-2 SERT CACIB FI MVA Amox Dark Shadow om. Tea Rouhiainen
PU-3 vaca C.I.B FI SE EE LV LT BALT MVA HeJV-11 LTV-12 BYV-12 HeV-12 Pindaros Jammin’ om. Tina Saltbacka
PU-4 vara-sert Ajannan Bajos om. Riikka Martikainen

ROP CACIB POHJ FI, SE, DK, NO, EE MVA BALTJV-12 V-14 SEV-15 Sadi-Ya’s Kiss Me Superstar om. Kristiina Carlson & Minna Granskog
PN-2 VSP-vet C.I.B FI EE LT MVA EEV-08 Pindaros Forbidden Fruit om. Riikka Hinkkanen
PN-3 vaca FI SE LT MVA Ajannan Aa Lia om. Anna Väänänen
PN-4 FI SE BY MVA HewJV-13 Pindaros Little Miss Fortune om. Riikka Hinkkanen

ROP-kasvattaja kennel Ajannan om. Anna Väänänen

Kaikki tulokset

 

15.8.2015 RAISIO (Ryhmänäyttely)

Tuomari Cassandre Mattera, koiria 13 + 2 pentua

raisiornropjavsp

ROP SERT Chambanya U-Chang Lamleh om. Fröberg
PU-2 vara-sert Cags-Pa Hands Up In The Air om. Kemppainen

VSP FI EE LT MVA JV-13 Kiranas Karabee om. Maunu ja Sallinen
PN-2 FI LV MVA TLNV-14 TLNJV-14 Kiranas Kharesse, om. Maunu
PN-3 SERT Chambanya Namba Lamleh om. Fröberg

ROP-pentu Chambanya Yid Tsim Pa Lamleh om. Hering & Fröberg
ROP- & BIS-4 kasvattaja kennel Kiranas om. Maunu

Kaikki tulokset

 

9.8.2015 JOENSUU KR

Tuomari Elizabeth Gonzales, koiria 19

joensuu kv 09082015

VSP SERT La-Fon Miracle Maker, om.Leena Moilanen
PU-2 FI MVA Os-Pa Sim-Khyi Od Vilzonky, om. Sari Heinonen & Tarja Salo
PU-3 vara-sert Gyalwans Born As Emperor, om.Kaisu Järvinen
PU-4 Shabash Darcy, om.Ulla Huhtakangas

ROP, ROP-VET C.I.B FI EE LT MVA EEV-08 Pindaros Forbidden Fruit om. Riikka Hinkkanen
PN-2 SERT ROP-jun La-Fon Melody Of Love, om.Terttu Vaskuri
PN-3 vara-sert Shabash Dixie, om.Kati Nortaja
PN-4 FI MVA La-Fon Funadama, om.Noora Marin

ROP-kasvattaja kennel La-Fon, om.Sirpa ja Sari Heinonen

Kaikki tulokset

 

8.8.2015 JOENSUU KV

Tuomari Chris Zeniou, CY koiria 19

Joensuu KV 8 8 2015

VSP CACIB FI MVA Os-Pa Sim-Khyi Od Vilzonky om. Sari Heinonen & Tarja Salo
PU-2 SERT vaca JV-14 Fair Fable Fast And Furious om. Sari Kuikka & Tanja Pehkonen
PU-3 vara-sert La-Fon Miracle Maker om. Leena Moilanen
PU-4 Gyalwans Born As Emperor om. Kaisu Järvinen

ROP CACIB POHJ FI SE DK NO EE MVA BaltJV-12 V-14 SEV-15 Sadi-Ya’s Kiss Me Superstar om. Kristiina Carlson & Minna Granskog
PN-2 vaca FI SE BY MVA HewJV-13 Pindaros Little Miss Fortune om. Riikka Hinkkanen
PN-3 SERT Gyalwans Catch This Feeling om. Kati Nortaja
PN-4 ROP-VET C.I.B FI EE LT MVA EEV-08 Pindaros Forbidden Fruit om. Riikka Hinkkanen

ROP-kasvattaja kennel La-Fon om. Sari & Sirpa Heinonen

Kaikki tulokset

 

7.8.2015 DRUSKININKAI KV

Tuomari Tino Pehar, koiria 11

lilajalatetulokset

VSP, CACIB, SERT, LT & BALT MVA FI EE LV MVA BALTV-13 Kiranas Jasbeer Onyx om. Maunu

ROP, CACIB, SERT, LT & BALT MVA FI EE LV MVA Kiranas Jagadamba om. Nummela
PN-2, VSP-Juniori, JSERT Mikudi Glowing For Gold om. Partanen

 

 

8.8.2015 DRUSKININKAI KV

Tuomari Igor Vyguzov, koiria 11

PN-2, CACIB, SERT, LT MVA FI EE MVA JV-13 Kiranas Karabee om. Maunu & Sallinen
PN-3, vaca FI EE LV LT BALT MVA Kiranas Jagadamba om. Nummela

 

9.8.2015 DRUSKININKAI KV

Tuomari Renata Petkeviciene, koiria 9

ROP, CACIB, SERT FI EE LV LT BALT MVA BALTV-13 Kiranas Jasbeer Onyx om. Maunu
PU-2, VSP-Juniori, JSERT Zazaran Next Step om. Teerijoki

VSP, CACIB, SERT FI EE LV LT BALT MVA Kiranas Jagadamba om. Nummela

 

1.8.2015 LUUMÄKI Pentunäyttely

Tuomari Tuula Savolainen, pentuja 1

ROP-pentu RYP-3 Amox Elastic Escort  om.Strengell Kari, Numminen

 

24.7.2015 HELSINKI KV

Tuomari Mark Cocozza, GB koiria 16

Helsinki KV 24 7 2015

ROP CACIB FI SE NL HR DE MVA Falamandus Remastered Edition om. Tanja Hakamo & Katja & Sabine Rauhut
PU-2 ROP-VET C.I.B FI NO EE LT MVA BY LT EE JMVA JV-07 HEV-10 EEV-09 LTJV-08 NOV-08-09 TLNV-13 Fabulous Teddy’s Daniel Wanderer om. Tarja Salo
PU-3 vaca FI MVA Os-Pa Sim-Khyi Od Vilzonky om. Sari Heinonen & Tarja Salo

VSP CACIB POHJ FI SE DK NO EE MVA BaltJV-12 V-14 SEV-15 Sadi-Ya’s Kiss Me Superstar om. Kristiina Carlson & Minna Granskog
PN-2 SERT vaca FI MVA Amox Daylight In Youreyes om. Leena Mäki-Petäys
PN-3 vara-sert ROP & BIS-2 Junior La-Fon Melody Of Love om. Terttu Vaskuri
PN-4 POHJ FI SE DK MVA Sadi-Ya’s Mom’s Pride And Joy om. Minna Granskog & Pirjo Carlson

Kaikki tulokset

 

18.7.2015 KEMI KV

Tuomari Juha Palosaari, koiria 20

Kemi KV

ROP CACIB FI SE NL HR DE MVA Falamandus Remastered Edition om. Tanja Hakamo & Katja & Sabine Rauhut
PU-2 vaca POHJ FI SE NO MVA Shabash Frans om. Ulla Huhtakangas
PU-3 FI MVA Amox Dazzling Tashi om. Anne Törmälä
PU-4 SERT Shabash Darcy om. Ulla Huhtakangas

VSP CACIB POHJ FI, SE, DK, NO, EE MVA BALTJV-12 V-14 SEV-15 Sadi-Ya’s Kiss Me Superstar om. Kristiina Carlson & Minna Granskog
PN-2 vaca C.I.B FI SE MVA Falamandus Oops I Kick It Again Om. Laura Lehdistö & Tanja Hakamo
PN-3 POHJ FI SE NO EE MVA Pindaros Kick Inside om. Minttu Merivirta
PN-4 SERT JMV-14, HeJV-14 Falamandus Simply Kick-Asstick om. Laura Lehdistö & Tanja Hakamo

ROP-pentu Amox Eternal Story om. Anne Törmälä

Kaikki tulokset


18.7.2015 IITTI Pentunäyttely

Tuomari Marja Kurittu, pentuja 3

ROP-pentu Amox Elastic Escort om.Liisa ja Kari Strengell, Mäntsälä

VSP-pentu Amox Euphoria om. Annu Kallio

 

12.7.2015 OULU KV

Tuomari Jens Bruce, DE koiria 30

12 7 2015 Oulu KV

ROP CACIB RYP-1 C.I.B FI, EE, NO, LT MVA V-12 V-14 Bristol Cream´s Grande Final, om. Maarit Kultala

PU-2 vaca POHJ FI SE NO MVA Shabash Frans om. Ulla Huhtakangas
PU-3 SERT Amox Dazzling Tashi om. Anne Törmälä
PU-4 vara-sert Falamandus Storm Warning om. Lea & Heidi Kärkkäinen

VSP CACIB POHJ FI SE DK MVA Sadi-Ya’s Mom’s Pride And Joy om. Minna Granskog & Pirjo Carlson
PN-2 vaca POHJ FI SE NO EE MVA Pindaros Kick Inside om. Minttu Merivirta
PN-3 POHJ FI, SE, DK, NO, EE MVA BALTJV-12 V-14 SEV-15 Sadi-Ya’s Kiss Me Superstar om. Kristiina Carlson & Minna Granskog
PN-4 SERT Pindaros My Precious om. Petra Sankelo & Sanni Halonen

ROP-pentu Amox Eternal Story om. Anne Törmälä
ROP-VET BIS-3 VET C.I.B FIN, EE, LT MVA EEV-08 Pindaros Forbidden Fruit om. Riikka Hinkkanen
ROP-kasvattaja kennel Pindaros om. Petra Sankelo

Kaikki tulokset

 

11.7.2015 OULU KV

Tuomari Adam Ostrowski, PL koiria 35

11 7 2015 Oulu KV

ROP CACIB C.I.B FI SE EE LV LT BALT MVA HeJV-11 LTV-12 BYV-12 HeV-12 Pindaros Jammin’ om. Tina Saltbacka
PU-2 vaca C.I.B C.I.B POHJ FI SE NOEE LT RO MVA LT LV EE RO BALT JMVA BALTV-11 Pindaros I’m In The Mood om. Niina Norima
PU-3 POHJ FI SE NO MVA Shabash Frans om. Ulla Huhtakangas
PU-4 FI LV LT MVA EE JMVA Da-Laih’s Dream-Daah-Muur Made Of Dog’s Wisdom om. Auli Juntunen

SERT Hömpötin Joyful Jagomir om. Kirsi Rutanen

VSP CACIB POHJ FI, SE, DK, NO, EE MVA BALTJV-12 V-14 SEV-15 Sadi-Ya’s Kiss Me Superstar om. Kristiina Carlson & Minna Granskog
PN-2 SERT Pindaros My Precious om. Petra Sankelo & Sanni Halonen
PN-3 vaca C.I.B C.I.B FI, SE, EE, LT, BY MVA LTV-12 BYV-12 HeV-13 Pindaros I Want U Around om. Tiina Saltbacka
PN-4 vara-sert Bristol Cream’s In My Dreams om. Marjukka Karjalainen

ROP-pentu Amox Eternal Story om. Anne Törmälä
ROP-VET C.I.B FIN, EE, LT MVA EEV-08 Pindaros Forbidden Fruit om. Riikka Hinkkanen
ROP-kasvattaja kennel Pindaros om. Petra Sankelo

Kaikki tulokset

 

11.7.2015 LAUKAA KR

Tuomari Gabriela Veiga, koiria 4

Laukaa
ROP SERT Gyalwans Caught by Happiness om. Salla Wallenius 
PN2 va-sert ROP-VET Lövskär's Ge-Gyalwa-La om. Salla Wallenius

Kaikki tulokset

 

5.7.2015 TUUSULA KR

Tuomari David Cavill koiria 16

tuusularopvsp

ROP, SERT, RYP-4 LT JMVA HEJW-14 LTJV-15 Falamandus Storm Warning om.Heidi & Lea Kärkkäinen
PU-2 vara-sert Sadi-Ya's King Of Charming om. Kirsti Nummenpää
PU-3, ROP-junior La-Fon Minor Key om. Marjo Laakko

VSP, SERT, VSP-junior La-Fon Melody Of Love om. Terttu Vaskuri
PN-2 FI MVA PMJV-13 Fabulous Teddy's Kathy The Princess
PN-3 vara-sert Kiranas Khadroma om. Anna-Kaisa Eronen

ROP-VET, BIS-2 VET C.I.B FI NO EE LT MVA BY LT EE JMVA JV-07 HEV-10 EEV-09 LTJV-08 NOV-08-09 TLNV-13 Fabulous Teddy’s Daniel Wanderer om. Tarja Salo

Kaikki tulokset

 

28.6.2015 RANTASALMI (Ryhmänäyttely)

Tuomari Juha Putkonen koiria 7

Rantasalmi  Ryhmänäyttely

VSP, ROP-VET, BIS-1 VET C.I.B FI NO EE LT MVA BY LT EE JMVA JV-07 HEV-10 EEV-09 LTJV-08 NOV-08-09 TLNV-13 Fabulous Teddy’s Daniel Wanderer om. Tarja Salo

ROP, RYP-2 POHJ FI SE DK MVA Sadi-Ya’s Mom’s Pride And Joy om Minna Granskog & Pirjo Carlson
PN-2 FI EE MVA PMJV-13 EEV-15 Fabulous Kathy The Princess om. Siiri Nevalainen & Tarja Salo
PN-3 SERT Shabash Dixie om. Kati Nortaja
PN-4 vara-sert Gyalwans Catch This Feeling om. Kati Nortaja

Kaikki tulokset

 

20.6.2015 ROVANIEMI KV

Tuomari Wera Hübenthal, NO koiria 18

Rovaniemi KV

ROP CACIB FI MVA La-Fon Facetious Paw om. Noora Marin
PU-2 SERT, vaca Shabash Darcy om. Ulla Huhtakangas
PU-3 vara-sert Tibicinan Quatre Vitesse om. Susanna Rusanen & Heidi Kemppainen
PU-4 ROP-VET C.I.B POHJ FI SE NO MVA Tibicinan Empereur Butte om. Laura Tiuraniemi & Tomi Tiuraniemi

VSP CACIB POHJ FI, SE, DK, NO, EE MVA BALTJV-12 V-14 SEV-15 Sadi-Ya’s Kiss Me Superstar om. Kristiina Carlson & Minna Granskog
PN-2 SERT Gyalwans Caught By Happiness om. Salla Wallenius
PN-3 vaca POHJ FI SE NO EE MVA Pindaros Kick Inside om. Minttu Merivirta
PN-4 vara-sert Shabash Daisy om. Anu Tapio

ROP-Pentu Challenge Me Of Darkness Om: Susanna Rusanen

Kaikki tulokset

 

13.6.2015 HEINÄVESI (Ryhmänäyttely)

Tuomari Tuire Okkola, koiria 7

heinavesi rop vsp

ROP SERT La-Fon Miracle Maker, om. Leena Moilanen
PU 2 vara-sert Fair Fable Fast and Furious, om. Tanja Pehkonen & Sari Kuikka

VSP SERT Gyalwans Caught by Happiness, om. Salla Wallenius
PN2 Bristol Cream's In My Dreams, om Marjukka Karjalainen

Kaikki tulokset

 

13.6.2015 ALAVUS KR

tuomari Elina Haapaniemi, koiria 15

Mia Tuuri

ROP SERT MVA Sadi-Ya’s Mom’s Pride And Joy, om. Pirjo Carlson & Minna Granskog
PN-2 CIB,POHJ,FI,SE,NO,DK,EE MVA Sadi-Ya’s it’s So Magic, om. Pirjo Carlson & Minna Granskog
PN-3 CIB,FI,SE,DK MVA Barnstorm Dzine Best Of Both Worlds For Falamandus, om. Tarja Lehtikangas & Tanja Hakamo
PN-4 vara-sert Sadi-Ya’s Kind Of Magic, om. Milla Meriläinen

Kaikki tulokset

 

13.6.2015 VÄNNÄS, SE

Tuomari Carl-Gunnar Stafberg, SE nartut ja Zlaktko Kraljik, Kroatia urokset koiria 17

turandot vannastashi vannas

VSP SERT SE MVA FI, SE MVA Karamain Talisman Tashi, om. Tuula Plathan & Anneli Lindroos, Helsinki

ROP SERT SE MVA FI, N, SE MVA, HeJV-10 Karamain Turandot, om. Tuula Plathan, Helsinki
PN-2 vara-sert Karamain Valkyrie, om. Tuula Plathan, Helsinki

 

 

14.6.2015 SALO

Tuomari Michael Clancy, koiria 19

salo kr rop vsp

VSP, SERT La-Fon Minor Key om. Laakko
PU-2 FI MVA Os-Pa Sim-Khyi od Vilzonky om. Heinonen ja Salo
PU-3 vara-SERT Onnentuojan Villihotti om. Leino ja Heininen
PU-4 TLNV-15 Kiranas Karamba om. Koivumäki

ROP RYP-2 FI MVA TLNV-14 TLNJV-14 Kiranas Kharesse, om. Maunu
PN-2 FI, EE, LV MVA Kiranas Jagadamba om. Nummela
PN-3 FI MVA JV-13 Kiranas Karabee om. Maunu ja Sallinen
PN-4 SERT La-Fon Melody Of Love om. Vaskuri
vara-sert Zazaran Nomina om. Suvenkari

ROP- & BIS-2 kasvattaja kennel Kiranas om. Maunu

 

6.6.2015 RIIHIMÄKI

Tuomari Goran Gladic koiria 17

riihimäki

VSP, SERT, FI MVA Os-Pa Sim-Khyi od Vilzonky om. Sari Heinonen ja Tarja Salo
PU-2 vara-sert Karamain Utse Samye om. Milla Meriläinen
PU-3 Sadi-Ya's King Of Charming om. Kirsti Nummenpää
PU-4 Karamain Viceroy Valdar om. Riitta Aho

ROP, ROP-VET C.I.B FIN, EE, LT MVA EEV-08 Pindaros Forbidden Fruit om. Riikka Hinkkanen
PN-2 FI MVA, JV-13 Kiranas Karabee om. Katri Sallinen ja Satu Maunu
PN-3 SERT JV-14 Shabash Dixie om. Kati Nortaja
PN-4 vara-sert La-Fon Morning Haze om. Piret Rosberg

Kaikki tulokset

 

31.5.2015 ÖSTERBYBRUK KV, SE

Tuomari Per Kristian Andersen, NO koiria 19

Osterbybruk Int 2015

VSP SERT, CACIB Sadi-Ya’s Mom’s Pride And Joy om. Minna Granskog
PN-3 vaca Sadi-Ya’s It’s So Magic om. Minna Granskog & Pirjo Carlson

 

24.5.2015 HAMINA KV

Tuomari Pirjo Aaltonen  koiria 13

6 Hamina KV

ROP ROP-VET, BIS-1 VET C.I.B POHJ, FI, NO, EE, LT MVA BY, LT, EE JMVA JV-07 HeW-10 EEV-09 LTJV-08 NOV-08-09 TLNW-13 Fabulous Teddy’s Daniel Wanderer om. Tarja Salo
PU-2 CACIB C.I.B FI, SE DK MVA JV-10 V-10 HeW-13 V-13 EEV-14 Falamandus Original Kick Master om. Tanja Hakamo
PU-3 SERT, vaca Amox Dark Shadow om. Tea Rouhiainen
PU-4 NO, SE, FI MVA Falamandus Pearls For Girls om. Duus & Terjesen

VSP CACIB POHJ FI, SE, DK, NO, EE MVA BALTJV-12 V-14 SEV-15 Sadi-Ya’s Kiss Me Superstar om. Kristiina Carlson & Minna Granskog
PN-2 SERT, vaca JMV-14, HeJV-14 Falamandus Simply Kick-Asstick om. Laura Lehdistö & Tanja Hakamo
PN-3 Fabulous Teddy’s Kathy The Princess om. Siiri Nevalainen & Tarja Salo
PN-4 C.I.B FI SE MVA Falamandus Oops I Kicked Again om. Laura Lehdistö & Tanja Hakamo
ROP & BIS-2 kasvattaja  kennel Falamandus om. Tanja Hakamo

Kaikki tulokset

 

23.5.2015 HELSINKI KV

Tuomari Uschi Eisner  koiria 21

5 Helsinki KV

VSP CACIB Pam-Zamirin Roi-De Carreaux om. Annika Peisa
PU-2 vacaC.I.B FI, SE, EE, LT, RO MVA LT, LV, EE, RO, BALT JMVA BALTV-11 Pindaros I’m In The Mood om. Niina Norima
PU-3 SERT Kiranas Karamba om. Marjut Koivumäki
PU-4 vara-sert Nyyppiksen Despa Lotus om. Annika Peisa

ROP CACIB POHJ FI, SE, DK, NO, EE MVA BALTJV-12 V-14 SEV-15 Sadi-Ya’s Kiss Me Superstarom. Kristiina Carlson & Minna Granskog
PN-2 vaca FI SE BY MVA HeJV-13 Pindaros Little Miss Fortune om. Riikka Hinkkanen
PN-3 SERT Sadi-Ya’s Mom’s Pride And Joy om. Minna Granskog
PN-4 ROP-VET, BIS-3 VET C.I.B FI, EE, LT MVA EEV-08 Pindaros Forbidden Fruit om. Riikka Hinkkanen

ROP-kasvattaja kennel Pindaros om. Petra Sankelo

Kaikki tulokset

 

16.5.15 VARKAUS KV

tuomari Elina Haapaniemi, koiria 17

karmavark 1

VSP CACIB FI MVA Tibicinan Lord Of Karma Om. Minna Tikkanen
PU-2 vacaNO SE FI MVA Falamandus Pearls For Girls Om. Sol Duus
PU-3 SERT Nyyppiksen Despa Lotus Om. Annika Peisa

ROP CACIB C.I.B FI SE MVA Falamandus Oops I Kick It Again Om. Laura Lehdistö
PN-2 vaca POHJ FI, SE, DK, NO, EE MVA BALTJV-12 V-14 SEV-15Sadi-Ya's Kiss Me Superstar Om. Minna Granskog
PN-3 SERT FI MVA Doegar Loty Bkra-Sis-Pa Om. Elisa Nevalainen

Kaikki tulokset

 

16.5.2015 RAUMA

Tuomari Kimmo Mustonen, koiria 10

VSP C.I.B FI, SE, EE, LT, RO MVA LT, LV, EE, RO, BALT JMVA BALTV-11 Pindaros I´m in the Mood, om. Norima
PU-2 SERT Cags-Pa Hands Up In The Air om.

ROP, ROP-VET C.I.B FI, EE, LT MVA EEV-08 Pindaros Forbidden Fruit, om. Hinkkanen
PN-2, C.I.B FI, SE, DK MVA Barnstorm Dzine Best Of Both Worlds for Falamandus, om. Lehtikangas & Hakamo
PN-3 SERT, MVA TLNV-14 TLNJV-14 Kiranas Kharesse, om. Maunu
PN-4 vara-sert, ROP-juniori Pindaros My Kinda Parti om. Juurikkala

Kaikki tulokset

 

14.5.2015 VALKEAKOSKI (Ryhmänäyttely)

Tuomari Vesa Lehtonen (17)

VSP PU1 C.I.B POHJ MVA FI MVA DK MVA SE MVA NO MVA EE MVA LV MVA LT MVA BALT MVA BY MVA LT JMVA LV JMVA EE JMVA BALT JMVA V-11 JV-11 LVV-12 KBHV-14 Pindaros Jive Talkin' om. R.Rinne
PU2 SERT, FI MVA, NO CH Falamandus Pearls for Girls, om. Sol Duus & Kari Terjesen, Norja
PU3 varasertti Karamain Utse Samye, om.M.Meriläinen

ROP PN1 SERT FI MVA Petronella om K.Tietäväinen
PN2 vara-sert, Karamain Valkyrie om. T. Plathan
PN3 ROP-VET BIS-3-VET C.I.B FIN MVA EE MVA LT MVA EEV-08 Pindaros Forbidden Fruit om. R.Hinkkanen

PN4 Sadi-Ya's Kind of Magic, om. M. Meriläinen

ROP BIS1-kasvattajaryhmä kennel Pindaros, P.Sankelo

Kaikki tulokset

 

14.5.2015 VANTAA (Pentunäyttely)

Tuomari Marja Kosonen koiria 2

Vantaa 14.5.2015

ROP-pentu RYP-3 Amox Excellent Edition  om.Jaana Myötyri-Ulmanen & Heli Iivonen

 

10.5.2015 LAHTI (Pentunäyttely)

Tuomari Juha Putkonen koiria 4

Lahti epn 10052015

ROP-pentu Thokkadis The Winner Takes It All, om. Riitta Rinne

VSP-pentu Amox Exellent Edition, om. Piia ja Heli Iivonen

 

2.5.15 PIEKSÄMÄKI (Ryhmänäyttely)

Tuomari: Vesa Lehtonen, koiria 10

pieksämäkiropvsp

ROP, SERT Karamain Ulan Sok Om. Kaisu Järvinen
PU-2 vara-sert Tibicinan Quatre Vitesse Om. Susanna Rusanen ja Heidi Kemppainen
PU-3 FI Mva La-Fon Facetious Paw Om. Noora Marin
PU-4 Gyalwans Born As Emperor Om. Kaisu Järvinen

VSP FI Mva Tibicinan Poupee De Chiffon Om. Susanna Rusanen ja Anne Väisänen
PN-2 ROP-VET FI Mva La-Fon Funadama Om. Noora Marin

Kaikki tulokset

 

2.5.2015 TAMPERE KV

Tuomari Arne Foss, NO  koiria 28

4 Tampere KV
ROP CACIB, RYP-3 C.I.B FI, SE DK MVA JV-10 V-10 HeW-13 V-13 EEV-14 Falamandus Original Kick Master om.Tanja Hakamo
PU-2 ROP-VET , BIS-4 VET C.I.B POHJ, FI, NO, EE, LT MVA BY, LT, EE JMVA JV-07 HeW-10 EEV-09 LTJV-08 NOV-08-09 TLNW-13 Fabulous Teddy’s Daniel Wanderer om.Tarja Salo
PU-3 vaca MULTI MVA MULTI V Pindaros Jive Talkin’ om.Riitta Rinne
PU-4 Karamain Utse Samye om.Milla Meriläinen

VSP CACIB POHJ FI, SE, DK, NO, EE MVA BALTJV-12 V-14 SEV-15 Sadi-Ya’s Kiss Me Superstar
om. Kristiina Carlson & Minna Granskog
PN-2 SERT  Karamain Valkyrie om.Tuula Plathan
PN-3 vara-sert, VACA Sadi-Ya’s Mom’s Pride And Joy om.Minna Granskog
PN-4 JMV-14, HeJV-14 Falamandus Simply Kick-Asstick om.Laura Lehdistö & Tanja Hakamo

ROP-kasvattaja kennel Falamandus om. Tanja Hakamo

Kaikki tulokset

 

19.4.2015 KOUVOLA (Pentunäyttely)

Tuomari Maija Mäkinen koiria 2

Kouvola 19.4.15

ROP-pentu RYP1 BIS3 Thokkadis The Winner Takes It All, om. R. Rinne

VSP-pentu Siimline's Lil' Miss Falamandus, om. T.Hakamo & M.Parviainen

 

18.4.15 OUTOKUMPU (Ryhmänäyttely)

Tuomari Annamaria Tarjan, Unkari koiria 8

ropvsp

ROP SERT La-Fon Miracle Maker Om. Leena Moilanen
PU-2 vara-sert Fair Fable Fast And Furios Om. Tanja Pehkonen

VSP SERT, FI MVA Tibicinan Poupee De Chiffon Om. Susanna Rusanen ja Anne Väisänen
PN-2 ROP-VET Mva La-Fon Funadama Om. Noora Marin

ROP-Pentu Tibicinan Quinta De La Rosa Om. Susanna Rusanen ja Katja Heiskanen

VSP-Pentu Tibicinan Quatre Vitesse Om. Susanna Rusanen ja Heidi Kemppainen

Kaikki tulokset

 

11.4.2015 VAASA KV

Tuomari Tanya Ahlman-Stockmari  koiria 10

3 Vaasa KV

VSP CACIB POHJ FI, SE, NO MVA Shabash Frans om. Ulla Huhtakangas
PU-2  SERT, vaca Fair Fable Fast And Furious om.Tanja Pehkonen &Sari Kuikka
PU-3 C.I.B FI, SE, EE, LT, RO MVA LT, LV, EE, RO, BALT JMVA BALTV-11 Pindaros I’m In The Mood om. Niina Norima
PU-4 FI LV LT MVA EE JMVA Da-Laih’s Dream-Daah-Muur Made Of Dog’s Wisdom om. Auli  Juntunen

ROP CACIB POHJ FI, SE, DK, NO, EE MVA BALTJV-12 V-14 SEV-15 Sadi-Ya’s Kiss Me Superstar om. Kristiina Carlson & Minna Granskog
PN-2 SERT, vaca Sadi-Ya’s Mom’s Pride And Joy om. Minna Granskog

Kaikki tulokset

 

11.4.2015 HELSINKI (Ryhmänäyttely)

Tuomari Frank Kane, koiria 9

helsinki  11.4.2015

VSP SERT Amox Destination To The Top om.Jaana Myötyri-Ulmanen & Heli Iivonen
PU 2 Ti La Shu Only Magoc om.Petra Sankelo

ROP VET-ROP, BIS VET 2 Pindaros Forbidden Fruit om.Riikka Hinkkanen
PN 2 SERT, FI MVA Kiranas Karabee om.Satu Maunu ja Katri Sallinen
PN 3 vara-sert  Amox Daylight In Your Eyes om. Leena Mäki-Petäys

Kaikki tulokset

 

5.4. 2015 TUKHOLMA KV, SE (Voittaja-15)

Tuomari Svend Lovenkjaer, DK koiria 31
2 Tukholma KV

ROP CACIB SEV-15 RYP-4 POHJ FI, SE, DK, NO, EE MVA BALTJV-12 V-14  Sadi-Ya’s Kiss Me Superstar om. Kristiina Carlson & Minna Granskog

 

21.3.2015 KV LAHTI

Tuomari Jan Herngren, SE koiria 23

1 Lahti KV

VSP SERT CACIB Os-Pa Sim-Khyi Od Vilzonky om. Sari Heinonen & Tarja Salo
PU-2 VET -ROP C.I.B POHJ, FI, NO, EE, LT MVA BY, LT, EE JMVA JV-07 HeW-10 EEV-09 LTJV-08 NOV-08-09 TLNW-13 Fabulous Teddy’s Daniel Wanderer om. Tarja Salo
PU-3 vaca C.I.B FI, SE DK MVA JV-10 V-10 HeW-13 V-13 EEV-14 Falamandus Original Kick Master om. Tanja Hakamo
PU-4 C.I.B FI, SE, EE, LT, RO MVA LT, LV, EE, RO, BALT JMVA BALTV-11 Pindaros I’m In The Mood om. Niina Norima

ROP CACIB POHJ FI, SE, DK, NO, EE MVA BALTJV-12 V-14 Sadi-Ya’s Kiss Me Superstar om. Kristiina Carlson & Minna Granskog
PN-2 SERT, VACA Sadi-Ya’s Mom’s Pride And Joy om. Minna Granskog & Pirjo Carlson
PN-3 Shabash Dixie om. Kati Nortaja
PN-4 Sadi-Ya’s Kind Of Magic om. Milla Merilainen

Kaikki tulokset

 

24.-25.1.2015 TURKU KV

Tuomari Jean-Francois Vanaken, koiria 27

0 KV Turku 24 1 2015

ROP CACIB C.I.B FI, SE, DK MVA JV-10 V-10 HeW-13 V-13 EEV-14 HeW-14 Falamandus Original Kick Master, om. Tanja Hakamo
PU-2 vaca C.I.B POHJ, FI, DK, SE, NO, EE, LV, LT, BALT, BY MVA LT, LV, EE, BALT JMVA V-11 JV-11 LVV-12 KBHV-14 Pindaros Jive Talkin', om. Riitta Rinne
PU-3 ROP-VET C.I.B FI, NO, EE, LT MVA BY, LT, EE JMVA JV-07 HeW-10 EEV-09 LTJV-08 NOV-08 NOV-09 TLNW-13 Fabulous Teddy's Daniel Wanderer, om Tarja Salo
PU-4 SERT Falamandus Storm Warning, om. Lea & Heidi Kärkkäinen

VSP CACIB POHJ, FI, DK, SE, NO, EE MVA BALTJV-12 V-14  Sadi-Ya's Kiss Me Superstar, om. Minna Granskog & Kristiina Carlson
PN-2 SERT, vacaFalamandus Simply Kick-Asstic, om. Laura Lehdistö & Tanja Hakamo
PN-3 vara-sert Kiranas Kharesse, om. Satu Maunu
PN-4 C.I.B FI, SE, DK MVA Barnstorm Dzine Best Of Both Worlds for Falamandus, om. Tarja Lehtikangas & Tanja Hakamo

ROP-kasvattaja Chambanya, om. Janette Fröberg

Kaikki tulokset

 

10.-11.1.2015 KAJAANI KV

Tuomari: Lyudmila  Tchistiakova, koiria 19 + 2 pentua

VSP SERT Fair Fable Fast And Furious, om. Tanja Pehkonen
PU-2 CACIB FI MVA La-Fon Facetious Paw, om. Noora Marin
PU-3 vaca FI MVA Tibicinan Lord of Karma, om. Minna Tikkanen
PU-4 C.I.B FI, AM, DK, HR MVA DKV-13 Ti La Shu Only Magic, om. Petra Sankelo & Katja & Sabine Rauhut


ROP SERT, ROP-juniori Grace Kelly from Taste of Ambrosia, om. Susanna Rusanen
PN-2 CACIB, vara-sert Bristol Cream's In My Dreams, om. Marjukka Karjalainen
PN-3 ROP-VET FI MVA La-Fon Funadama, om Noora Marin
PN-4 VACA POHJ, FI, SE, NO, EE MVA Pindaros Kick Inside, om. Minttu Merivirta

ROP-pentu Shadeacre Close To Perfection, om. Lotta Saariaho
ROP-kasvattaja Tibicinan, om. Susanna Rusanen

Kaikki tulokset