Näyttelyt 2016

4.12.2016 Tukholma, Ruotsi (Ruotsin Voittaja)

Tuomari Begt-Åke Bogren, koiria 34


PN-1 SEV-16 VSP CACIB
POHJ FI SE NO DK EE MVA BALTJV-12 V-14 SEV-15 EEV-16  Sadi-Ya’s Kiss Me Superstar  om. Kristiina Carlson & Minna Granskog

PU-2  SEJV-16 VASERT  Sadi-Ya’s Pick The Winner  om. Minna & Marcus Granskog
PU-4 FI SE EE LV MVA RIGAW-15 HEW-15 Fabulous Teddy’s Leader Of The Gang  om. Oona & Niko Karhu & Tarja Salo

 

SEVV-16 ROP-VET C.I.B  POHJ FI SE NO DK EE LT MVA BY LT EE JMVA JV-07 LTJV-08 NOV-08-09 EEV-09  HEW-10 TLNV-13  DKVV-15 RIGAVV-15  HEW-15 V-15 VV-15 PMVV-15  Fabulous Teddy’s Daniel Wanderer  om. Tarja Salo

13.11.2016 Riika, Latvia KV (Baltian Voittaja)

Tuomari Anna Tiets (Venäjä)

PU-1 VSP SERT CACIB BALTV-16 Pet Pursuit Chip Chain
PU-2 VA-CACIB
Ti La Shu California Dream  
PU-3 JSERT BALTJV-16
Pet Pursuit Call of Duty

PN-1 ROP CACIB BALTV-16 Ti La Shu Russian Dream at Festrait
PN-2 JSERT, BALTJV-16 LV & BALT JMVA
Pet Pursuit Crimson Skies
PN-3 SERT VA-CACIB
Pet Pursuit Blazing Wish
PN-4
Chambanya Michewa Lamleh

13.11.2016 Jyväskylä KV

Tuomari Eva de Vine, koiria 30

PU-1 ROP CACIB FI MVA Karamain Talisman Tashi  om. Tuula Plathan
PU-2  varaCACIB FI MVA SE MVA RIGAW-15 HeW-15 FABULOUS TEDDY'S LEADER OF THE GANG  om. Oona & Niko Karhu & kasv.
PU-3 ROP veteraani C.I.B POHJ, FI, DK, SE, NO, EE, EE VMVA LT MVA BY JMVA LT JMVA EE JMVA JV-07 HeW-10 EEV-09 LTJV-08 NOV-08 NOV-09 TLNW-13 EEVV-15 DKVV-15 RIGAVW-15 HeVW-15 V-15 VV-15 PMVV-15 HeW-16 HeVW-16 VV-16 FABULOUS TEDDY'S DANIEL WANDERER om Tarja Salo
PU-4 SERT Sadi-Ya'sPick The Winner om. Minna ja Marcus Granskog & Pirjo Carlson

varaSERT Shabash Darcy om. Ulla Huhtakangas

PN-1 VSP CACIB FI CH JV-14 Shabash Dixie om Kati Nortaja
PN-2 varaCACIB FI CH Karamain Taradawa om Tuula Plathan
PN-3 SERT Tibicinan Rosa Tea om. Sari ja Sirpa Heinonen
PN-4 varaSERT  Sadi-Ya's Promise Me Superstar om.Kristiina Carlson & Minna Granskog

ROP kasvattaja Amox, Jaana Myötyri-Ulmanen

12.11.2016 Jyväskylä KV

Tuomari Anne Sume, koiria 23 + 4 pentua

PU-1 VSP CACIB FI SE EE LV MVA RIGAW-15 HEW-15 Fabulous Teddy’s Leader Of The Gang  om. Oona & Niko Karhu & Tarja Salo
PU-2 VACA C.I.B POHJ MVA FI MVA SE MVA NO MVA EE MVA LT MVA RO MVA LT JMVA LV JMVA EE JMVA RO JMVA BALT JMVA BALTV-11 Pindaros I’m In The Mood  om. Niina Norima
PU-3 C.I.B FI SE EE LV LT BALT BY MVA HEJW-11 LTV-12 BYV-12 HEW-12 Pindaros Jammin’  om. Tiina Saltbacka
PU-4 ROP-VET BIS-3 VET  C.I.B  POHJ FI SE NO DK EE LT MVA BY LT EE JMVA JV-07 LTJV-08 NOV-08-09 EEV-09  HEW-10 TLNV-13  DKVV-15 RIGAVV-15  HEW-15 V-15 VV-15 PMVV-15  Fabulous Teddy’s Daniel Wanderer  om. Tarja Salo

 

SERT FI MVA Milington’s Guido El Astuto  om.Marjukka Marttila
VASERT
  Sadi-Ya’s Pick The Winner  om. Minna & Marcus Granskog

PN-1 ROP CACIB POHJ FI SE NO DK EE MVA BALTJV-12 V-14 SEV-15 EEV-16  Sadi-Ya’s Kiss Me Superstar  om. Kristiina Carlson & Minna Granskog
PN-2  SERT VACA FI MVA
 Hömpötin Jetty Jelisaveta  om. Marjukka Marttila
PN-3
VASERT Fabulous Teddy’s Mystery Of Love  om. Tarja Salo
PN-4 La-Fon Melody Of Love  om. Terttu Vaskuri

VSP-VET C.I.B FI EE LV LT BALT MVA LTV-10 BALTV-10 Gags-Pa Emmanuelle  om. Satu Maunu

ROP-Pentu  Ajannan Caramel  om. Pauliina Määttä
VSP-Pentu
Natashan Eccezionale Veramente  om. Timo Tittonen

30.10.2016 Lahti KV

Tuomari Tuula Plathan, koiria 25 + 3 pentua

PU-1 ROP ROP-VET BIS-2 VET C.I.B  POHJ FI SE NO DK EE LT MVA BY LT EE JMVA JV-07 LTJV-08 NOV-08-09 EEV-09  HEW-10 TLNV-13  DKVV-15 RIGAVV-15  HEW-15 V-15 VV-15 PMVV-15  Fabulous Teddy’s Daniel Wanderer  om. Tarja Salo
PU-2 CACIB FI SE EE LV MVA RIGAW-15 HEW-15 Fabulous Teddy’s Leader Of The Gang  om. Oona & Niko Karhu & Tarja Salo
PU-3 SERT VACA LV EE JMVA JV-15 Thokkadis The Winner Takes It All om. Riitta Rinne
PU-4 VASERT ROP-juniori   Sadi-Ya’s Pick The Winner om. Minna & Marcus Granskog

PN-1 VSP CACIB POHJ FI SE NO DK EE MVA BALTJV-12 V-14 SEV-15 EEV-16  Sadi-Ya’s Kiss Me Superstar  om. Kristiina Carlson & Minna Granskog
PN-2 VACA C.I.B FI EE LV MVA JV-13 Kiranas Karabee  om. Katri Sallinen & Tomas Basili
PN-3 C.I.B FI EE LV MVA TLNJV-14 TLNV-14-16 Kiranas Kharesse  om. Satu Maunu
PN-4 SERT  JV-15 Amox Excellent Edition  om.  Jaana Myötyri-Ulmanen & Heli Iivonen

ROP-Pentu  Kiranas Leodamour  om. Satu Maunu & Pia Ilo
VSP-Pentu Qitsukan Elegant  om. Katri Kantola

23.10.2016 Seinäjoki KV

Tuomari Marjatta Pylvänäinen-Suorsa, koiria 14 + 3 pentua

PU-1 VSP ROP-VET BIS-1 VET C.I.B  POHJ FI SE NO DK EE LT MVA BY LT EE JMVA JV-07 LTJV-08 NOV-08-09 EEV-09  HEW-10 TLNV-13  DKVV-15 RIGAVV-15  HEW-15 V-15 VV-15 PMVV-15  Fabulous Teddy’s Daniel Wanderer  om. Tarja Salo
PU-2 SERT  Sadi-Ya’s Pick The Winner  om. Minna & Marcus Granskog
PU-3 CACIB FI MVA Sadi-Ya’s Noble By Heir  om. Pekka Oksala
PU-4 VACA FI SE EE LV MVA RIGAW-15 HEW-15 Fabulous Teddy’s Leader Of The Gang  om. Oona & Niko Karhu & Tarja Salo

PN-1 ROP CACIB POHJ FI SE NO DK EE MVA BALTJV-12 V-14 SEV-15 EEV-16  Sadi-Ya’s Kiss Me Superstar  om. Kristiina Carlson & Minna Granskog
PN-2 VACA FI MVA Karamain Valkyrie  om. Tuula Plathan
PN-3 SERT HeJW-15 Fabulous Teddy’s Mystery Of Love  om. Tarja Salo
PN-4 VASERT  Fair Fable Gone With The Wind  om. Tanja Pehkonen

24.9.2016 Eckerö KV

Tuomari Anca Giura, koiria 15 + 1 pentu

PU-1 ROP CACIB FI SE EE LV MVA RIGAW-15 HEW-15 Fabulous Teddy’s Leader Of The Gang  om. Oona & Niko Karhu & Tarja Salo
PU-2 ROP-VET
C.I.B  FI SE NO DK EE LT MVA BY LT EE JMVA JV-07 LTJV-08 NOV-08-09 EEV-09  HEW-10 TLNV-13  DKVV-15 RIGAVV-15  HEW-15 V-15 VV-15 PMVV-15  Fabulous Teddy’s Daniel Wanderer  om. Tarja Salo
PU-3 SERT 
Sadi-Ya’s Pick The Winner  om. Minna & Marcus Granskog
PU-4 VASERT 
SE MVA Kyang’s Dku-Ba  om. Linda Bowenius & Erik Sjöqvist, SE

PN-1 VSP CACIB POHJ FI SE NO DK EE MVA BALTJV-12 V-14 SEV-15 EEV-16  Sadi-Ya’s Kiss Me Superstar  om. Kristiina Carlson & Minna Granskog
PN-2 VACA 
POHJ FI SE MVA Araki Funtime Showgirl  om.Wibeche Skaslien, NO
PN-3 SERT
Champanya Tacita Lamleh  om. Emma Hering
PN-4 VASERT
Dorje’s Yum Tshangs Byin Ye-Yod  om. Lena Larsman, SE

ROP-pentu Limeng’s Oh Ho Here She Comes  om. Wibeche Skaslien, NO


11.9.2016 Minsk KV, Valko-Venäjä

VSP SERT CACIB BY MVA Pet Pursuit Blast from the Past
SERT CACIB BY MVA Pet Pursuit Blazing Wish
ROP JROP JSERT BY JMVA Pet Pursuit Crimson Skies
JVSP JSERT BY GR JMVA Pet Pursuit Chip Chain

10.9.2016 Minsk, Valko-Venäjän Voittaja

ROP SERT CACIB BYV-16 Pet Pursuit Blast from the Past
VSP SERT CACIB BYV-16 Pet Pursuit Blazing Wish
JROP JSERT BYJV-16 Pet Pursuit Crimson Skies
JVSP JSERT BYJV-16 BY JMVA Pet Pursuit Chip Chain

 

3.9.2016 Riihimäki KV

Tuomari Nina Lönner-Andersson, koiria 17

PU-1 ROP SERT CACIB EE & LV JCH, JV-16 Thokkadis The Winner Takes it All om. Riitta Rinne
PU-2 VACA FI SE MVA RIGAW-15 HEW-15 Fabulous Teddy’s Leader Of The Gang om. Tarja Salo & Oona & Niko Karhu
PU-3 ROP-VET BIS-3 VET C.I.B FI SE NO DK EE LT MVA BY LT EE JMVA JV-07 LTJV-08 NOV-08-09 EEV-09 HEW-10 TLNV-13 DKVV-15 RIGAVV-15 HEW-15 V-15 VV-15 PMVV-15 Fabulous Teddy’s Daniel Wanderer om. Tarja Salo
PU-4 C.I.B FI SE DK EE MVA JV-10 V-10 HeW-13 V-13 EEV-14 HeW-14 EEV-15 Falamandus Original Kick Master om. Tanja Hakamo

PN-1 VSP CACIB FI EE LV MVA TLNJW-14 TLNW-14-16 Kiranas Kharesse om. Satu Maunu
PN-2 VACA POHJ FI SE NO DK EE MVA BALTJV-12 V-14 SEV-15 EEV-16 Sadi-Ya’s Kiss Me Superstar om. Kristiina Carlson & Minna Granskog
PN-3 SERT Kiranas Khadroma om. Anna-Kaisa Eronen
PN-4 VASERT Pet Pursuit Crimson Skies om. Jenna Timonen & Ida-Maria Savolainen

21.8.2016 Helsinki ER

Tuomari Gabriela Veica, koiria 11

PU-1 ROP FI SE MVA RIGAW-15 HeW-15 Fabulous Teddy’s Leader Of The Gang om. Oona & Niko Karhu & Tarja Salo
PU-2 ROP-VET C.I.B FI EE LV LT BALT MVA EE LT VMVA Pam-Zamirin Roi De Carreaux om. Annika & Ville Peisa
PU-3 FI MVA Nyyppiksen Dalpa Lotus om. Tanja Hakoluoto & Ari Leppänen
PU-4 FI LV LT MVA Nyyppiksen Despa Lotus om. Annika & Ville Peisa

PN-1 VSP C.I.B. FI SE MVA Falamandus Oops I Kick It Again om. Tanja Hakamo ja Laura Lehdistö
PN-2 C.I.B. FI EE MVA JV-13 Kiranas Karabee om. Katri Sallinen
PN-3 SERT BY JMVA EEJV-16 BYJV-16 Pet Pursuit Crimson Skies om. Jenna Timonen

14.8.2016 Raisio KR

Tuomari Dusan Paunovic, koiria 19

PU-1 ROP FI SE MVA RIGAW-15 HEW-15 Fabulous Teddy’s Leader Of The Gang om. Tarja Salo & Oona & Niko Karhu
PU-2 SERT Pet Pursuit Finnish Flash By Regalia om. Jenna Timonen, Karita Laitinen & Mari Kesti
PU-3 VASERT Cags-Pa Key Player om. 
PU-4 EE MVA TLNV-15 Kiranas Karamba, om. Marjut Koivumäki

PN-1 VSP FI EE LV MVA TLNJW-14 TLNW-14-16 Kiranas Kharesse om. Satu Maunu
PN-2 C.I.B. FI LT EE MVA JV-13 Kiranas Karabee om. Katri Sallinen
PN-3 SERT Cags-Pa Kupido Girl om. Johanna Hyttilä
PN-4 FI MVA Cags-Pa Gossip Girl om. Maarit Loivarinta

VASERT Zazaran Nomina om. Janni Suvenkari

ROP-VET C.I.B. FI LT LV EE BALT MVA EE VMVA BALTV-10 LTV-10 Cags-Pa Emmanuelle, om. Satu Maunu

ROP-KASVATTAJA Kiranas om. Satu Maunu

7.8.2016 Kuopio KV

Tuomari Saija Juutilainen, koiria 15

PU-1 ROP ROP-VET C.I.B  FI SE NO DK EE LT MVA BY LT EE JMVA JV-07 LTJV-08 NOV-08-09 EEV-09  HEW-10 TLNV-13  DKVV-15 RIGAVV-15  HEW-15 V-15 VV-15 PMVV-15  Fabulous Teddy’s Daniel Wanderer  om. Tarja Salo
PU-2 CACIB FI MVA Karamain Ulan Sok  om. Kaisu Järvinen
PU-3 VACA  FI LT LV MVA Nyyppiksen Despa Lotus  om. Annika & Ville Peisa
PU-4  Nyyppiksen Dalpa Lotus  om. Tanja Hakoluoto & Ari Leppänen

SERT Amox Eternal Story  om. Anne Törmälä

PN-1 VSP CACIB POHJ FI SE NO DK EE MVA BALTJV-12 V-14 SEV-15 EEV-16  Sadi-Ya’s Kiss Me Superstar  om. Kristiina Carlson & Minna Granskog
PN-2 SERT VACA FI MVA  Karamain Valkyrie  om. Tuula Plathan
PN-3 VASERT Fair Fable Gone With The Wind  om. Tanja Pehkonen
PN-4 Nyyppiksen Doegar Lotus  om. Elisa Nevalainen

ROP-pentu Hömpötin Sukallavoon  om. Sonja Hakanpää

6.8.2016 Kuopio KV

Tuomari Martin Baskaran, koiria 25

PU-1 ROP ROP-VET C.I.B  FI SE NO DK EE LT MVA BY LT EE JMVA JV-07 LTJV-08 NOV-08-09 EEV-09  HEW-10 TLNV-13  DKVV-15 RIGAVV-15  HEW-15 V-15 VV-15 PMVV-15  Fabulous Teddy’s Daniel Wanderer  om. Tarja Salo
PU-2 CACIB C.I.B US FI DK HR MVA DKV-13 Ti La Shu Only Magic  om. Petra Sankelo & Sabine & Katja Rauhut
PU-3 VACA  FI SE MVA RIGAW-15 HEW-15 Fabulous Teddy’s Leader Of The Gang  om. Tarja Salo & Oona & Niko Karhu
PU-4 SERT Fair Fable Great Pumpkin  om.Tanja Pehkonen & Eija Pyykönen

VASERT Amox Eternal Story  om. Anne Törmälä

PN-1 VSP CACIB POHJ FI SE NO DK EE MVA BALTJV-12 V-14 SEV-15 EEV-16  Sadi-Ya’s Kiss Me Superstar  om. Kristiina Carlson & Minna Granskog
PN-2 SERT VACA FI MVA  Pindaros My Precious  om. Petra Sankelo & Sanni Halonen
PN-3 VSP-VET C.I.B FI EE LT LV MVA LTV-10 BALTV-10 Gags-Pa Emmanuelle  om. Satu Maunu
PN-4 VASERT Pet Pursuit Crimson Skies  om. Jenna Timonen & Ida-Maria Savolainen

ROP-KASVATTAJA kennel Nyyppiksen om. Elisa & Jarno Nevalainen

5.8.2016 Kuopio KV

Tuomari Marie Petersen, koiria 19

PU-1 VSP CACIB FI LV LT MVA Nyyppiksen Despa Lotus om. Annika & Ville Peisa
PU-2 VACA C.I.B US FI DK HR MVA DKV-13 Ti La Shu Only Magic  om. Petra Sankelo & Sabine & Katja Rauhut
PU-3 SERT FI MVA Nyyppiksen Dalpa Lotus om. Tanja Hakoluoto & Ari Leppänen
PU-4 ROP-VET C.I.B FI EE LV LT BALT MVA EE LT VMVA Pam-Zamirin Roi De Carreaux om. Annika & Ville Peisa

PN-1 ROP SERT BY JMVA EEJV-16 BYJV-16 Pet Pursuit Crimson Skies om. Jenna Timonen
PN-2 CACIB POHJ FI SE DK MVA Sadi-Ya’s Mom’s Pride And Joy om Minna Granskog & Pirjo Carlson
PN-3 VASERT VACA Pindaros My Precious om. Petra Sankelo
PN-4 POHJ FI SE DK NO EE MVA BALTJV-12 V-14 SEV-15 EEV-16 Sadi-Ya's Kiss Me Superstar, om. Kristiina Carlson & Minna Granskog

VSP-VET C.I.B FI EE LV LT MVA LTV-10 BALTV-10 Cags-Pa Emmanuelle om. Satu Maunu

31.7.2016 Adazi (Latvia) KR

Tuomari Ligita Zake, koiria 2

PU-1 ROP JROP JSERT Pet Pursuit Finnish Flash by Regalia, om. K. Laitinen
PU-2 SERT CACIB Thokkadis The Winner Takes It All, om. Riitta Rinne

30.7.2016 Adazi (Latvia) KV

Tuomari Anna Rogowska, Puola, koiria 2

PU-1 ROP CACIB SERT RYP2  EE & LV JCH, JV-16 Thokkadis The Winner Takes it All, om. R Rinne
PU-2, JUN-SERT ROP-jun Pet Pursuit Finnish Flash By Regalia, om. K Laitinen

24.7.2016 Kemi KV

Tuomari Malgorzata Supronowicz, PL, koiria 12


PU-1 ROP ROP-VET FI MVA La-Fon Facetious Paw  om. Noora Marin
PU-2 C.I.B POHJ FI SE NO EE MVA Pindaros Hot Headline  om. Minttu Merivirta
PU-3  CACIB FI MVA Sadi-Ya’s Noble By Heir  om. Pekka Oksala
PU-4  SERT VACA FI MVA SE NO MVA PMJV-10 Flashline’s Xavier  om. Jennie Parneryd

VASERT Shabash Darcy  om. Ulla Huhtakangas

PN-1 VSP CACIB POHJ FI SE NO DK EE MVA BALTJV-12 V-14 SEV-15 EEV-16  Sadi-Ya’s Kiss Me Superstar  om. Kristiina Carlson & Minna Granskog
PN-2 SERT VACA Arcturus Magic Wish  om. Jennie Parneryd
PN-3 VASERT Shabash Daisy om. Anu Tapio
PN-4 VSP-VET  FI MVA La-Fon Funadama  om. Noora Marin

23.7.2016 Helsinki KR

Tuomari Johan Andersson, koiria 9

PU-1 ROP ROP-VET C.I.B  FI SE NO DK EE LT MVA BY LT EE JMVA JV-07 LTJV-08 NOV-08-09 EEV-09  HEW-10 TLNV-13  DKVV-15 RIGAVV-15  HEW-15 V-15 VV-15 PMVV-15  Fabulous Teddy’s Daniel Wanderer  om. Tarja Salo
PU-2 C.I.B FI EE LV LT BALT MVA EE LT VMVA Pam-Zamirin Roi De Carreaux om. Annika & Ville Peisa

PN-1 VSP C.I.B. FI EE MVA JV-13 Kiranas Karabee om. Katri Sallinen
PN-2  SERT FI MVA Sadi-Ya’s Nice As Heck om. Minna Granskog
PN-3 VASERT Nyyppiksen Doegar Lotus om. Elisa Nevalainen

16.7.2016 Piteå (Ruotsi) KV

Tuomari Ganami Kertes Agnes, Israel, koiria 39

PU-1 VSP SERT CACIB SE MVA FI EE LV MVA BALTV-15 Os-Pa Sim-Khyi Od Vilzonky, om. Sari Heinonen & Tarja Salo
PU-3 FI SE MVA Amox Dazzling Tashi, om. Anne Törmälä

16.7.2016 Piteå (Ruotsi) Guldtibbe

Tuomari Anne-Catherine Unelrsröd NO, koiria 40

PU-1 VSP KLUBI-SERT C.I.B, Multi MVA, Multi V Pindaros Jive Talkin' om. R. Rinne
PU-4 KP EE&LV JMVA JV-15 Thokkadis The Winner Takes It All, om. R. Rinne

15.7.2016 Piteå (Ruotsi) Tiibetiläisrotujen ER

Tuomari Michael Leonard IE, koiria 44

PU-1 VSP C.I.B. Multi CH, Multi W Pindaros Jive Talkin', om. R. Rinne, Kantvik

10.7.2016 Oulu KV

Tuomari Zorica Salijevic, Ruotsi, koiria 18

PU-1 ROP CACIB FI MVA Amox Dazzling Tashi, om. Anne Törmälä
PU-2 VACA FI&SE MVA Tibicinan Last Revolution, om. Sari & Mikko Saarenpää
PU-3 FI&EE&LV MVA, BALTV-15 Os-Pa Sim-Khyi Od Vilzonky, om. Sari Heinonen &Tarja Salo
PU-4 SERT LV&EE JMVA, JV-15 Thokkadis The Winner Takes It All, om.Riitta Rinne

VASERT Hyväntähen Asiamies, om. Pauliina Kärkkäinen

PN-1 VSP SERT CACIB Shabash Daisy, om. Anu Tapio
PN-2 VASERT VACA Pindaros My Precious, om. Petra Sankelo & Sanni Halonen
PN-3 EEJV-16 Pet Pursuit Crimson Skies, om. Jennika Orpana & Ida Savolainen & Jenna Timonen
PN-4 POHJ FI DK SE NO EE MVA BALTJV-12 V-14 SEV-15 Sadi-Ya's Kiss Me Superstar, om. Kristiina Carlson & Minna Granskog

9.7.2016 Pärnu (Viro) KV

Tuomari Viktoras Avtsuko, koiria 9

PU-2 SERT CACIB EE MVA TLNV-15 Kiranas Karamba, om. Marjut Koivumäki
PU-3 VACA 
Festrait Number One, om. Heidi Saari
PU-4 
EE MVA EE LT JMVA Tibicinan Philippe Magique, om. Minttu Parviainen

PN-1 VSP SERT CACIB 
EE LV JMVA BALT JV-15 Siimline's Lil'Miss Falamandus, om. Minttu Parviainen & Tanja Hakamo
PN-2 ROP-VET 
C.I.B. FI LT LV EE BALT MVA EE VMVA BALTV-10 LTV-10 Cags-Pa Emmanuelle, om. Satu Maunu
PN-3 VACA FI EE MVA Cags-Pa Eleanora, om. Sari Helevä

9.7.2016 Pärnu (Viro) KV

Tuomari Zaza Omarov, koiria 9

PU-2 CACIB EE MVA EE LT JMVA Tibicinan Philippe Magique, om. Minttu Parviainen
PU-3 SERT VACA TLNV-15 Kiranas Karamba, om. Marjut Koivumäki
PU-4 Festrait Number One, om. Heidi Saari

PN-1 VSP ROP-VET VET SERT EE VET MVA C.I.B. FI LT LV EE BALT MVA BALTV-10 LTV-10 Cags-Pa Emmanuelle, om. Satu Maunu
PN-2 SERT CACIB EE MVA FI MVA Cags-Pa Eleanora, om. Sari Helevä
PN-3 VACA EE LV JMVA BALT JV-15 Siimline's Lil'Miss Falamandus, om. Minttu Parviainen & Tanja Hakamo

9.7.2016 Pieksämäki RN

Tuomari Marja Kosonen, koiria 8

PU-1 VSP SERT Gyalwans Born As Emperor, om. Kaisu Järvinen
PU-2 VARASERT Tibicinan Rodolfo Valentino, om. Marjukka Karjalainen

PN-1 ROP SERT Pet Pursuit Crimson Skies, om. Jennika Orpana, Ida Savolainen & Jenna Timonen
PN-2 VARASERT Nyyppiksen Dolkar Gyalwa Lotus, om. Salla Wallenius
PN-3 ROP-VET Lövskär's Ge-Gyalwa-La, om. Salla Wallenius

ROP-PENTU Bantam Shepherd's Snowman Isaj, om. Kaisu Järvinen

9.7.2016 Kokkola KV

Tuomari Eeva Resko, koiria 23

PU-1 VSP CACIB  C.I.B POHJ MVA FI MVA DK MVA SE MVA NO MVA EE MVA LV MVA LT MVA BALT MVA BY MVA LT JMVA LV JMVA EE JMVA BALT JMVA V-11 JV-11 LVV-12 KBHV-14 Pindaros Jive Talkin’ om. Riitta Rinne
PU-2 VACA  FI MVA La-Fon Facetious Paw  om. Noora Marin
PU-3 VET-VSP Lövskär’s Isar Tsan-Po  om. Minna Ammesmäki
PU-4 FI EE MVA BALTV-15 Os-Pa Sim-Khyi od Vilzonky om. Sari Heinonen ja Tarja Salo

SERT Hömpötin Qrupiilo  om. Outi Syväluoma
VASERT Kidhill’s Hermes  om. Marita Leskinen

PN-1 ROP CACIB   POHJ FI SE NO DK EE MVA BALTV-12 V-14 SEV-15 EEV-16 Sadi-Ya’s Kiss Me Superstar  om. Kristiina Carlson & Minna Granskog
PN-2 ROP-VET  FI MVA La-Fon Funadama  om. Noora Marin
PN-3 SERT  Hömpötin Pyntätty Primaronna  om. Marjukka Marttila
PN-4 VASERT VACA Pindaros My Precious  om. Petra Sankelo & Sanni Halonen

3.7.2015 Rantasalmi KR

Tuomari Jahn Stääv, Ruotsi, koiria 6

PU-1 ROP C.I.B Multi Ch, Multi V Pindaros Jive Talkin', om. R Rinne, Kantvik
PU-2 SERT LV & EE JCH, JV-15 Thokkadis The Winner Takes It All, om. R Rinne Kantvik
PU-3 VARASERT Gyalwans Born As Emperor, om. K Järvinen, Kuopio

PN-1 VSP ROP-VET SERT Lövskär's Ge-Gyalwa-La, om. S Wallenius, Kuopio
PN-2 VARASERT Pet Pursuit Crimson Skies, om. J Orpana & I Savolainen & J Timonen
PN-3 Nyypiksen Dolkar Gyalwa Lotus, om. S Wallenius, Kuopio

19.6.2016 Rovaniemi KV

Tuomari Tarmo Viirtelä, koiria 6

PU-1 VSP SERT CACIB  FI MVA Sadi-Ya’s Noble By Heir  om. Pekka Oksala
PU-2 VASERT Tibicinan Rodolfo Valentino  om. Marjukka Karjalainen

PN-1 ROP CACIB   POHJ FI SE NO DK EE MVA BALTV-12 V-14 SEV-15 EEV-16 Sadi-Ya’s Kiss Me Superstar  om. Kristiina Carlson & Minna Granskog
PN-2 SERT VACA  Kaut-Zun Pretty Baby  om. Kirsi Logje
PN-3 Shabash Daisy  om. Anu Tapio

18.6.2016 Kotka KV

Tuomari Stelios Makaritis, koiria 20

PU-1 VSP CACIB SERT Nyyppiksen Dalpa Lotus om. Tanja Hakoluoto & Ari Leppänen
PU-2 VACA C.I.B FI SE DK EE MVA JV-10 V-10 HeW-13 V-13 EEV-14 HeW-14 EEV-15 Falamandus Original Kick Master om. Tanja Hakamo
PU-3 C.I.B. POHJ FI DK SE NO MVA Shabash Frans om. Ulla Huhtakangas
PU-4 FI MVA HeJW-13 PMJV-13 PMV-13 Falamandus Repeat Offender om. Sarita Friman
VSP-VET C.I.B  FI SE NO DK EE LT MVA BY LT EE JMVA JV-07 LTJV-08 NOV-08-09 EEV-09  HEW-10 TLNV-13  DKVV-15 RIGAVV-15  HEW-15 V-15 VV-15 PMVV-15  Fabulous Teddy’s Daniel Wanderer  om. Tarja Salo

PN-1 ROP ROP-VET C.I.B. FI EE LT MVA EEV-09 EUVV-15 HEVW-15 VV-15 Pindaros Forbidden Fruit om. Riikka Hinkkanen
PN-2 CACIB SERT BY MVA LT LV EE BALT JMVA BALTJV-15 Siimline’s Lil’Miss Falamandus om Tanja Hakamo & Minttu Miettinen
PN-3 VACA FI MVA JMV-14 HeJW-14 Falamandus Simply Kick-Asstic om. Tanja Hakamo ja Laura Lehdistö
PN-4 POHJ FI SE DK MVA Sadi-Ya’s Mom’s Pride And Joy om Minna Granskog & Pirjo Carlson

18.6.2016 Raisio RN

Tuomari Monika Halmi, koiria 16 + 3 pentua

PU-1 ROP RYP-4 SERT EEV-16 TLNV-16 Chambanya U-Tshu Lamleh om. Janette Fröberg
PU-2 C.I.B. POHJ FI SE NO MVA EE LT RO MVA LT LV EE RO BALT JMVA BALTV-11 Pindaros I'm In The Mood om. Niina Norima

PN-1 VSP SERT EEJV-16 Pet Pursuit Crimson Skies om. Jenna Timonen & Ida Savolainen
PN-2 VASERT JV-15 Amox Excellent Edition om. Jaana Myötyri-Ulmanen ja Heli Iivonen
PN-3 FI EE LV MVA TLNJW-14 TLNW-14-16 Kiranas Kharesse om. Satu Maunu
PN-4 ROP-VET FI MVA Cags-Pa Eleonora om. Sari Helevä

ROP-PENTU Chambanya Zil-Can Lamleh om. Janette Fröberg
VSP-PENTU Cags-Pa Kupido Girl om. Johanna Hyttilä

Kaikki tulokset

12.6.2016 Tammela KR

Tuomari Hanne Laine Jensen DK, koiria 18

PU-1 VSP C.I.B. POHJ MVA FI DK SE NO MVA Shabash Frans om. Ulla Huhtakangas
PU-2 SERT TLNV-15 Kiranas Karamba om. Marjut Koivumäki
PU-3 VASERT Shabash Darcy om. Ulla Huhtakangas
PU-4 Festrait Number One om. Heidi Saari

PN-1 ROP C.I.B. FI LT EE MVA JV-13 Kiranas Karabee om. Katri Sallinen
PN-2 FI EE LV MVA TLNJW-14 TLNW-14-16 Kiranas Kharesse om. Satu Maunu
PN-3 SERT Kiranas Khadroma om. Anna-Kaisa Eronen
PN-4 VASERT Zazaran Nomina om. Janni Suvenkari

ROP-VET FI MVA Bristol Cream's Empress Gilda om. Sanna Lahtinen

ROP-KASVATTAJA kennel Kiranas om. Satu Maunu


5.6.2016 Jämsä KR

Tuomari Anna-Liisa Heikkinen, koiria 6

PN-1 ROP SERT Gyalwans Catch This Feeling, om. Kati Nortaja

5.6.2016 Tallinna KV (Eestin Voittaja)

Tuomari Anthony Moran, koiria 15

PU-1 ROP SERT CACIB EEV-16 Chambanya U-Tshu Lamleh om. Janette Fröberg
PU-2
VACA DK MVA Dawa's Geti'in With It Takes Two To Tango om. Merethe Breilev & Marina Mulinacci Due, Dk 
PU-3 JSERT EEJV-16
 Pet Pursuit Chip Chain om. Jenna Timonen & Helena & Mirella Jokinen
PU-4 EEVV-16  FI SE MVA Champanya Ha-Go Lamleh  om. Janette Fröberg

PN-1 VSP CACIB EEV-16  POHJ FI SE NO DK EE MVA BALTJV-12 V-14 SEV-15 Sadi-Ya’s Kiss Me Superstar  om. Kristiina Carlson & Minna Granskog
PN-2 VACA Pet Pursuit Blazing Wish  om. Jenna Timonen & Mirella Jokinen
PN-3 SERT Garma Kiy’s Kim Kardashian   om. Janette Fröberg
PN-4 JSERT EEJV-16 ROP-juniori  Pet Pursuit Crimson Skies  om. Jenna Timonen & Ida Savolainen

29.5.2016, Järvenpää KR

Tuomari Päivi Eerola, koiria 9

PU-1 VSP SERT Festrait Number One  om. Heidi Saari
PU-2 C.I.B POHJ FI SE NO EE LT RO MVA LT LV EE RO BALT JMVA BALTV-11 Pindaros I'm In The Mood, om. Niina Norima
PU-3 VASERT Kaut-Zun Robinson Crusoe  om. Merja Juvonen

PN-1 ROP SERT Sadi-Ya’s Nice As Heck  om. Minna Granskog
PN-2 VASERT Pet Pursuit Crimson Skies  om. Jenna Timonen & Ida-Maria Savolainen
PN-3 Pindaros My Precious  om. Petra Sankelo & Sanni Halonen 

Kaikki tulokset

22.5.2016, Helsinki KV

Tuomari Birk Carsten, Dk, koiria 17 + 1 pentu

PU-1 ROP SERT CACIB Champanya U-Tshu Lamleh om. Janette Fröberg
PU-2 VACA C.I.B FI SE DK EE MVA JV-10 V-10 HeW-13 V-13 EEV-14 HeW-14 EEV-15 Falamandus Original Kick Master  om. Tanja Hakamo
PU-3 FI MVA RIGAW-15 HEW-15 Fabulous Teddy’s Leader Of The Gang  om. Tarja Salo & Oona & Niko Karhu
PU-4 VASERT Festrait Number One  om. Heidi Saari

PN-1 VSP CACIB POHJ FI SE NO DK EE MVA BALTV-12 V-14 SEV-15 Sadi-Ya’s Kiss Me Superstar  om. Kristiina Carlson & Minna Granskog
PN-2 SERT ROP-juniori Pet Pursuit Crimson Skies  om. Jenna Timonen & Ida-Maria Savolainen
PN-3 VASERT  VACA Pindaros My Precious  om. Petra Sankelo & Sanni Halonen
PN-4 FI MVA La-Fon Melody Of Love  om. Terttu Vaskuri

ROP-Pentu Falamandus Take Me To Tiffany’s  om. Tanja Hakamo

Kaikki tulokset

15.5.2016 Rauma KR

Tuomari Julija Aiditiene, koiria 5 + 3 pentua

PU-1 VSP SERT Cags-Pa Hands Up In The Air om.

PN-1 ROP ROP-JUN SERT EEJV-16 Pet Pursuit Crimson Skies om. Jenna Timonen & Ida Savolainen
PN-2 ROP-VET FI MVA Cags-Pa Eleanora om. Sari Helevä
PN-3 FI EE LV MVA TLNJW-14 TLNW-14-16 Kiranas Kharesse om. Satu Maunu

ROP-PENTU Cags-Pa Kupido Girl om. Johanna Hyttilä
VSP-PENTU Cags-Pa key Player om. 

Kaikki tulokset

14.5.2016 Mynämäki RN

Tuomari Jenna Leino, koiria 8 + 2 pentua

PU-1 VSP Ajannan Bajos om. Riikka Martikainen
PU-2 FI MVA RIGAW-15 HEW-15 Fabulous Teddy's Leader Of The Gang om. Tarja Salo & Oona & Niko Karhu

PN-1 ROP FI EE LV MVA TLNJW-14 TLNW-14-16 Kiranas Kharesse om. Satu Maunu
PN-2 C.I.B. FI LT BY MVA HEV-12 HEJV-12 Tibicinan Neige Noctuelle om. Anna Väänänen
PN-3 ROP-VET C.I.B. FI EE LT MVA EEV-09 EUVV-15 HEVW-15 VV-15 Pindaros Forbidden Fruit om. Riikka Hinkkanen

ROP-PENTU Zazaran Olympea om. Riitta Kokkonen

Kaikki tulokset

7.5.2016 Janakkala RN

Tuomari Karin Bergbom, koiria 7

PU-1 ROP SERT FI MVA Nyyppiksen Despa Lotus om. Annika & Ville Peisa
PU-2 ROP-VET  C.I.B FI SE EE LT BY MVA EEV-10 Falamandus Mon Monopole om. Katja Tuttavainen
PU-3 VASERT Vip Collection Armand Duval om. Hannaleena Vuorinen ja Sanna-Maija Hahto
PU-4 C.I.B FI EE LV LT BALT MVA EE LT VMVA Pam-Zamirin Roi De Carreaux om. Annika & Ville Peisa

PN-1 VSP SERT JV-15 Amox Excellent Edition om. Jaana Myötyri-Ulmanen ja Heli Iivonen
PN-2 VASERT Nyyppiksen Doegar Lotus om. Elisa Nevalainen

7.5.2016, Salo RN

Tuomari Ralf Campbell, koiria 13

PU-1 ROP C.I.B Pindaros 'm In The Mood, om. Niina Norima
PU-2 FI MVA Falamandus Storm Warning, om. Lea ja Heidi Kärkkäinen
PU-3 SERT Shadeacre Close To Perfection, om. Charlotte Saariaho
PU-4 VASERT La-Fon Minor Key, om. Ari ja Marjo Laakko

PN-1 VSP FI MVA Kiranas Kharesse, om. Satu Maunu
PN-2 SERT MVA La-Fon Melody Of Love, om. Terttu Vaskuri
PN-3 VASERT Hömpötin Nefertiti, om. Marjukka Marttila

Kaikki tulokset

5.5.2016, Kangasniemi KR

Tuomari Kirsi Tevalin, koiria 8

PU-1 VSP SERT MVA Falamandus Storm Warning, om. Heidi & Lea Kärkkäinen
PU-2 C.I.B. POHJ MVA FI DK SE NO MVA Shabash Frans, om. Ulla Huhtakangas
PU-3 VASERT Shabash Darcy, om. Kati Nortaja

PN-1 ROP FI MVA JMV-14 HeJV-14 Falamandus Simply Kick-Asstic, om. Laura Lehdistö ja Tanja Hakamo
PN-2 SERT Gyalwans Catch This Feeling, om. Kati Nortaja
PN-3 ROP-VET C.I.B. POHJ MVA Pindaros Fantastic Me, om. Jaana Myötyri-Ulmanen

Kaikki tulokset

5.5.2016, Ylivieska RN

Tuomari Kati Kilpeläinen, koiria 8

PU-1 ROP FI SE MVA Tibicinan Last Revolution om. Sari ja Mikko Saarenpää
PU-2 SERT HeJW-15 Amox Eternal Story om. Anne Törmälä
PU-3  FI MVA Amox Dazzling Tashi, om. Anne Törmälä

PN-1 VSP SERT  Shabash Daisy, om. Anu Tapio

VET ROP FI MVA Lövskär's Isar Tsan-Po, om. Minna Ammesmäki

Kaikki tulokset

1.5.2016, Tampere KV

Tuomari Tuire Okkola, koiria 21 + 2 pentua

PU-1 VSP CACIB  FI MVA La-Fon Facetious Paw  om. Noora Marin
PU-2 SERT VACA Sadi-Ya’s Noble By Heir  om. Pekka Oksala
PU-3  FI MVA RIGAW-15 HEW-15 Fabulous Teddy’s Leader Of The Gang  om. Tarja Salo & Oona & Niko Karhu
PU-4 VSP-VET  C.I.B  FI SE NO DK EE LT MVA BY LT EE JMVA JV-07 LTJV-08 NOV-08-09 EEV-09 HEW-10 TLNW-13  DKVV-15 RIGAVW-15  HEW-15 V-15 VV-15 PMVV-15  Fabulous Teddy’s Daniel Wanderer  om. Tarja Salo

VASERT Ajannan Bajos  om. Riikka Martikainen

PN-1 ROP CACIB   POHJ FI SE NO DK EE MVA BALTV-12 V-14 SEV-15 Sadi-Ya’s Kiss Me Superstar  om. Kristiina Carlson & Minna Granskog
PN-2 ROP-VET  FI MVA La-Fon Funadama  om. Noora Marin
PN-3 VACA FI MVA Amox Daylight In Youreyes  om. Leena Mäki-Petäys
PN-4 FI LV LT MVA JV-08 Bristol Cream’s Empress Gilda  om. Sanna Lahtinen

SERT Amox Excellent Edition  om. Jaana Myötyri-Ulmanen & Heli Iivonen
VASERT Willavan Bessie  om. Päivi Rinne

ROP-pentu Gags-Pa Kupido Girl  om. Johanna Hyttilä & Sari Helevä

 

23.4.2016, Ruovesi RN

Tuomari Irina Poletaeva, koiria 3

PN-1 ROP ROP-VET FI MVA LV MVA LT MVA JV-08 Bristol Cream’s Empress Gilda, om. Sanna Lahtinen

Kaikki tulokset

17.4.2016, Polvijärvi RN

Tuomari Markku Kipinä, koiria 6

PU-1 ROP VET-ROP C.I.B FI MVA SE MVA EE MVA LV MVA Tibicinan Facon De Voir, om. Sari ja Jukka Kuikka
PU-2 SERT MVA La-Fon Miracle Maker, om. Leena Moilanen
PU-3 VASERT Gyalwans Born As Emperor, om. Kaisu Järvinen

PN-1 VSP SERT Challenge Me Of Darkness, om. Susanna Rusanen
PN-2 VASERT Gyalwans Caught By Happiness, om. Salla Wallenius

Kaikki tulokset

17.4.2016, Tallinna KV (Tallinnan Voittaja)

Tuomari Andreas Schemel, koiria 10

PU-1 VSP, CACIB, SERT, TLNV-16 Chambanya U-Tshu Lamleh om. Janette Fröberg


PN-1 ROP, RYP-4, CACIB, SERT, EE MVA, TLNV-16 FI LV MVA TLNJW-14 TLNW-14 Kiranas Kharesse om. Satu Maunu
PN-2, VACA Garma Kiy´s Kim Kardashian om. Janette Fröberg 
PN-3, JSERT, ROP-juniori, TLNJW-16 Pet Pursuit Blazing Wish om. Jenna Timonen, Suvi Niemi ja Erik Wahlström 
PN-4 FI MVA Champanya Michewa Lamleh om. Emma Hering


ROP-Pentu Pet Pursuit Chip Chain om. Helena Jokinen, Jenna Timonen ja Mirella Jokinen
ROP-kasvattaja kennel Chambanya om. Janette Fröberg

16.4.2016, Vaasa KV

Tuomari Bengt-Åke Bogren, koiria 16

 

PU-1 ROP, CACIB, RYP-4 C.I.B POHJ MVA FI MVA SE MVA NO MVA EE MVA LT MVA RO MVA LT JMVA LV JMVA EE JMVA RO JMVA BALT JMVA BALTV-11 Pindaros I'm In The Mood, om. Niina Norima
PU-2 VARACA FI MVA RIGAW-15 HeW-15 Fabulous Teddy's Leader Of The Gang, om. Tarja Salo & Oona & Niko Karhu
PU-3 ROP-VET C.I.B FI MVA SE MVA DK MVA NO MVA EE MVA EE VMVA LT MVA BY JMVA LT JMVA EE JMVA JV-07 HeW-10 EEV-09 LTJV-08 NOV-08 NOV-09 TLNW-13 EEVV-15 DKVV-15 RIGAVW-15 HeVW-15 V-15 VV-15 PMVV-15 Fabulous Teddy's Daniel Wanderer, Om. Tarja Salo
PU-4 SERT Sadi-Ya's Noble By Heir, om. Pekka Oksala

VASERT Amox Eternal Story, om. Anne Törmälä

PN-1 VSP, CACIB POHJ MVA FI MVA DK MVA SE MVA NO MVA EE MVA BALTJV-12 V-14 SEV-15 Sadi-Ya's Kiss Me Superstar, om. Kristiina Carlson & Minna Granskog
PN-2 SERT VARACA Pindaros My Precious, om. Petra Sankelo

Kaikki tulokset

 

9.4.2016 Kankaanpää RN

Tuomari Marko Lepasaar, koiria 7

PU-1 ROP C.I.B FI MVA SE MVA DK MVA EE MVA JV-10 V-10 HeW-13 V-13 EEV-14 HeW-14 EEV-15 Falamandus Original Kick Master, om. Tanja Hakamo
PU-2 SERT Hömpötin Qrupiilo, om. Outi Syväluoma

PN-1 VSP FI MVA JMV-14 HeJW-14 Falamandus Simply Kick-Asstic, om. Laura Lehdistä ja Tanja Hakamo
PN-2 SERT Hömpötin Pyntätty Primaronna, om. Marjukka Marttila
PN-3 VASERT Hömpötin Nefertiti, om. Marjukka Marttila

Kaikki tulokset

3.4.2016, Lahti KV

Tuomari Anne-Cathrine Unelsrod, koiria 25

 

PU-1 VSP CACIB C.I.B POHJ MVA FI MVA DK MVA SE MVA NO MVA EE MVA LV MVA LT MVA BALT MVA BY MVA LT JMVA LV JMVA EE JMVA BALT JMVA V-11 JV-11 LVV-12 KBHV-14 Pindaros Jive Talkin’ om. Riitta Rinne
PU-2 SERT RC-JUN Festrait Number One om. Heidi Saari
PU-3 VASERT VA-CACIB Shabash Darcy om. Ulla Huhtakangas
PU-4 LV JMVA EE JMVA JV-15 Thokkadis The winner Takes It All om. Riitta Rinne 

PN-1 ROP CACIB FI MVA JV-14 Shabash Dixie om. Kati Nortaja
PN-2 VA-CACIB POHJ MVA FI MVA DK MVA SE MVA NO MVA EE MVA BALTJV-12 V-14 SEV-15 Sadi-Ya’s Kiss Me Superstar om. Minna Granskog
PN-3 SERT Nyyppiksen Doegar Lotus om. Elisa Nevalainen
PN-4 VASERT Pindaros My Precious om. Petra Sankelo

 

27.3.2016, Imatra KV

Tuomari Juha Putkonen, koiria 16


PU-1 VSP ROP-VET C.I.B FI SE NO DK EE LT MVA BY LT EE JMVA JV-07 LTJV-08 NOV-08-09 EEV-09 HEW-10 TLNW-13 DKVV-15 RIGAVW-15 HEW-15 V-15 VV-15 PMVV-15 Fabulous Teddy’s Daniel Wanderer om. Tarja Salo
PU-2 SERT CACIB Nyyppiksen Dalpa Lotus om. Tanja Hakoluoto
PU-3 VARA-SERT VACA Nyyppiksen Despa Lotus om. Annika & Ville Peisa
PU-4 LV EE JMVA JV-15 Thokkadis The Winner Takes It All om. Riitta Rinne

 

PN-1 ROP CACIB RYP-1 POHJ FI SE DK EE MVA Sadi-Ya’s Mom’s Pride And Joy om Minna Granskog & Pirjo Carlson
PN-2 VACA C.I.B POHJ FI SE DK NO EE MVA BALTV-15 Sadi-Ya’s It’s So Magic om. Pirjo Carlson & Minna Granskog
PN-3 SERT Sadi-Ya’s Nice As Heck om. Minna Granskog
PN-4 VARA-SERT Nyyppiksen Doegar Lotus om. Elisa Nevalainen

ROP-KASVATTAJA Kennel Sadi-Ya’s om. Pirjo Carlson & Minna Granskog

Kaikki tulokset

20.3.2016 Espoo, erikoisnäyttely

Tuomari Neil Smith, UK, koiria 70 + 10 pentua


PU-1 ROP FI MVA RIGAW-15 HeW-15 Fabulous Teddy´s Leader of the Gang om. Tarja Salo & Oona & Niko Karhu
PU-2 C.I.B FI MVA SE MVA DK MVA EE MVA JV-10 V-10 HeW-13 V-13 EEV-14 HeW-14 EEV-15 Falamandus Original Kick Master om. Tanja Hakamo                        
PU-3 C.I.B FI MVA SE MVA EE MVA LV MVA LT MVA BALT MVA BY MVA HeJW-11 LTV-12 BYV-12 HeW-12 Pindaros Jammin' om. Tiina Saltbacka
PU-4 SERT Festrait Number One om. Heidi Saari

VA-SERT LV JMVA EE JMVA JV-15 Thokkadis The winner Takes It All om. Riitta Rinne


PN-1 VSP C.I.B FI MVA SE MVA Falamandus Oops I Kick It Again om. Laura Lehdistö & Tanja Hakamo
PN-2 FI MVA TLNJW-14 TLNW-14 Kiranas Kharesse om. Satu Maunu
PN-3 SERT FI MVA JV-14 Shabash Dixie om. Kati Nortaja
PN-4 VA-SERT Pet Pursuit Blazing Wish om. Jenna Timonen

ROP-vet C.I.B FI MVA SE MVA DK MVA NO MVA EE MVA EE VMVA LT MVA BY JMVA LT JMVA EE JMVA JV-07 HeW-10 EEV-09 LTJV-08 NOV-08 NOV-09 TLNW-13 EEVV-15 DKVV-15 RIGAVW-15 HeVW-15 V-15 VV-15 PMVV-15 Fabulous Teddy’s Daniel Wanderer om. Tarja Salo
VSP-vet FI MVA LV MVA LT MVA JV-08 Bristol Cream's Empress Gilda om. Sanna Lahtinen

ROP-pentu Falamandus Take Me to Tiffany's om. Tanja Hakamo
VSP-pentu Cags-Pa Key Player om. Terhi Kosonen

ROP-kasvattaja Kennel Falamandus om. Tanja Hakamo

ROP-jälkeläisluokka Pindaros Fantastic Me om. Jaana Myötyri-Ulmanen

Kaikki tulokset

13.3.2016 Nurmes RN

Tuomari Marjatta Pylvänäinen-Suorsa, koiria 7

PN-1 ROP SERT Challenge Me Of Darkness, om. Susanna Rusanen
PN-2 VASERT Tibicinan Rima Baciata, om. Susanna Rusanen

Kaikki tulokset

28.2.2016 Tuusniemi RN

Tuomari Päivi Eerola, koiria 8 + 4 pentua


PU-1 VSP SERT Sadi-Ya's Noble By Heir, om. Pekka Oksala
PU-2 Vara-sert Karamain Ulan Sok, om. Kaisu Järvinen

PN-1 ROP POHJ FI SE DK NO EE MVA BALTJV-12 C-14 SEV-15 Sadi-Ya's Kiss Me Superstar, om. Kristiina Carlson & Minna Granskog
PN-2 SERT Gyalwans Back In The Fire, om. Kati Jäntti
PN-3 ROP-VET FI MVA La-Fon Funadama, om. Noora Marin

ROP-PENTU Tibicinan Rima Baciata, om. Susanna Rusanen
VSP-PENTU Tibicinan Rodolfo Valentino, om. Marjukka Karjalainen

6.2.2016 Tallinna RN 9

Tuomari Peter Van Baaren-Grob, Hollanti, koiria 4


PU-1 JUN ROP, JUN SERT, ROP, BIS JUN 4, RYP 4 JW-15 Thokkadis The Winner Takes It All, om. R. Rinne
PU-2 FI CH HeW-15 Riga W-15 Fabulous Teddy's Leader of The Gang, om. T. Salo

PN-1 VSP Multi CH Ti La Shu Russian Dream At Festrait, om Natalia Shirokova, Venäjä

31.1.2016 Parkano rn

Tuomari Markku Kipinä, koiria 6


PU-1 VSP SERT Vip Collection Armand Duval om. Hannaleena Vuorinen ja Sanna-Maija Hahto

PN-1 ROP RYP1 BIS2 FI LV MVA TLNV-14 TLNJV-14 Kiranas Kharesse om. Satu Maunu
PN-2 SERT Hömpötin Nefertiti om. Marjukka Marttila
PN-3 VARA-SERT Hömpötin Jetty Jelisaveta om. Marjukka Marttila

ROP- & BIS-2 KASVATTAJA kennel Hömpötin om. Marjukka Marttila

Kaikki tulokset

16.1.2016 Turku KV

Tuomari Jeff Horswell, UK, koiria 24

PU-1 ROP RYP4 ROP VET C.I.B FI SE NO DK EE LT MVA BY LT EE JMVA JV-07 HEV-10 EEV-09 LTJV-08 NOV-08-09 TLNV-13 DKVV-15 RIGAVW-15 Fabulous Teddy’s Daniel Wanderer om. Tarja Salo
PU-2 CACIB FI MVA Fabulous Teddy’s Leader Of The Gang om. Tarja Salo & Oona & Niko Karhu
PU-3 SERT Festrait Number One om. Heidi Saari
PU-4 VACA C.I.B FI, SE, EE, LT, RO MVA LT, LV, EE, RO, BALT JMVA BALTV-11 Pindaros I’m In The Mood om. Niina Norima

VARA-SERT Falamandus Quite My Words om. Miia Joher


PN-1 VSP CACIB FI LV MVA TLNV-14 TLNJV-14 Kiranas Kharesse om. Satu Maunu
PN-2 SERT JV-15 Amox Excellent Edition om.Jaana Myötyri-Ulmanen ja Heli Iivonen
PN-3 VACA VARA-SERT Pindaros My Precious om. Petra Sankelo & Sanni Halonen
PN-4 POHJ MVA FI MVA SE MVA DK MVA Sadi-Ya’s Mom’s Pride And Joy om. Minna Granskog & Pirjo Carlson

VSP VET C.I.B POHJ MVA FIN MVA SE MVA DK MVA EE MVA V-07 EEJV-07 Pindaros Fantastic Me om. Jaana Myötyri-Ulmanen

Kaikki tulokset

10.1.2016 Kajaani KV

Tuomari Kirsti Louhi, koiria 10


PU-1 ROP SERT & CACIB
  Karamain Ulan Sok, om. Kaisu Järvinen, Kuopio
PU-2 VASERT Tibicinan Quatre Vitesse om. Susanna Rusanen & Heidi Kemppainen, Kajaani
PU-3 VARACA Hömpötin Joyful Jagomir om. Kirsti Rutanen, Oulu


PN-1 VSP SERT Challenge Me of Darkness, om. Susanna Rusanen, Kajaani
PN-2 CACIB  POHJ MVA & FI&SE&NO MVA HeJW-10 Karamain Turandot, om. Tuula Plathan, Helsinki
PN-3 VASERT & VARACA Pindaros My Precious om. Petra Sankelo & Sanni Halonen, Rajamäki

Kaikki tulokset