Näyttelyt 2017

11.6.2017, Hämeenlinna RN

Tuomari Tarja Löfman, koiria 5

 

PU-1 VSP  FI EE MVA Sadi-Ya’s King Of Charming  om. Kirsti Nummenpää

PN-1 ROP SERT  EE JMVA Sadi-Ya’s Promise Me Superstar  om. Kristiina Carlson & Minna Granskog
PN-2 C.I.B FI EE LT MVA JV-13 EEV-17 Kiranas Karabee  om. Sallinen Katri & Tomas Basili
PN-3 vasert EEJV-17 Qitsukan Elegant  om. Katri Kantola

28.5.2017, Rauma KR

Tuomari Ligita Zake, koiria 13

PU-1 VSP VSP-VET C.I.B POHJ MVA FI MVA SE MVA NO MVA EE MVA LT MVA RO MVA LT JMVA LV
JMVA EE JMVA RO JMVA BALT JMVA BALTV-11 Pindaros I’m In The Mood  om. Norima
PU-2 FI MVA TLNW-16 EEV-16 Chambanya U-Tsu-Lamleh  om. Fröberg
PU-3 SERT Hömpötin Qrupiilo om. 
PU-4 VASERT Chambanya Ang-Ki-Chi Lamleh om. Hering

ROP ROP-VET C.I.B FI EE LV LT BALT MVA EE VMVA BALTV-10 LTV-10 Cags-Pa
Emmanuelle om. Maunu
PN-2 FI MVA Chambanya Tacita Lamleh om. Hering
PN-3 FI MVA Hömpötin Pyntätty Primadonna om. Marttila
PN-4 SERT Litomadas Garma Kiy´s Priya om. Fröberg

VASERT Karamain Wajrabai om. Marttila

ROP kasvattaja Champanya om. Fröberg

27.5.2017, Gimo, Ruotsi

Tuomari Chan Wang Woh, MY, koiria 20

PU-1 SERT CACIB ROP SEJV-16 HEJW-16 Sadi-Ya’s Pick The Winner  om. Pirjo Carlson & Minna & Marcus Granskog

PN-1 SERT CACIB VSP  EE JMVA Sadi-Ya’s Promise Me Superstar  om. Kristiina Carlson & Minna Granskog

21.5.2017, Hamina KV

Tuomari Juha Putkonen, koiria 8

PU-1 VSP  VET-ROP C.I.B  POHJ FI SE NO DK EE LT MVA BY LT EE JMVA JV-07 LTJV-08 NOV-08-09 EEV-09  HEW-10 TLNV-13  DKVV-15 RIGAVV-15  HEW-15 V-15 VV-15 PMVV-15  Fabulous Teddy’s Daniel Wanderer  om. Tarja Salo

PU-2 SERT CACIB SEJV-16 HEJW-16 Sadi-Ya’s Pick The Winner  om. Pirjo Carlson & Minna & Marcus Granskog
PU-3 vasert VACA Amox Famous Focus  om.

PN-1 ROP CACIB POHJ FI SE NO DK EE MVA BALTJV-12 V-14 SEV-15-16 EEV-16  Sadi-Ya’s Kiss Me Superstar  om. Kristiina Carlson & Minna Granskog
PN-2 SERT VACA  EE JMVA Sadi-Ya’s Promise Me Superstar  om. Kristiina Carlson & Minna Granskog
PN-3 vasert Amox Full Of Happines  om. Maija Juuti

20.5.2017 Helsinki KV

Karl-Erik Johansson, koiria 14


PU-1 VSP SERT ROP-JUNIORI Fabulous Teddy´s Name Of The Game om. Salo
PU-2 VASERT CACIB Kaut-Zun Robinson Crusoe  om. Heikkinen
PU-3 VACACIB FI SE EE LV MVA RIGAW-15 HEW-15 RTK1  Fabulous Teddy’s Leader Of
The Gang  om. Karhu & Salo
PU-4 ROP-VET C.I.B POHJ FI SE NO DK EE LT MVA BY LT EE JMVA JV-07 LTJV-08
NOV-08-09 EEV-09  HEW-10 TLNV-13  DKVV-15 RIGAVV-15  HEW-15 V-15 VV-15 PMVV-15 Fabulous Teddy’s Daniel Wanderer  om. Salo

PN-1 ROP CACIB C.I.B FI EE MVA JV-13 Kiranas Karabee, om. Sallinen & Basili
PN-2 VACACIB  POHJ FI SE NO DK EE MVA BALTJV-12 V-14 SEV-15-16 EEV-16  Sadi-Ya’s
Kiss Me Superstar  om. Kristiina Carlson & Minna Granskog

6.5.2017, Tampere KV

Tuomari Hans Van Den Berg, koiria 26 + 3 pentua

PU-1 ROP CACIB FI SE EE LV MVA RIGAW-15 HEW-15 RTK1 

Fabulous Teddy’s Leader Of The Gang  om. Oona Karhu & Niko Karhu & Tarja Salo
PU-2  VET-ROP C.I.B  POHJ FI SE NO DK EE LT MVA BY LT EE JMVA JV-07 LTJV-08 NOV-08-09 EEV-09  HEW-10 TLNV-13  DKVV-15 RIGAVV-15  HEW-15 V-15 VV-15 PMVV-15  Fabulous Teddy’s Daniel Wanderer  om. Tarja Salo
PU-3 SERT Fabulous Teddy’s Once Upon A Time  om. Laura Hartikainen
PU-4 VACA  FI SE EE MVA LV EE JMVA JV-15 Thokkadis The Winner Takes It All           om. Riitta Rinne

PN-1 VSP CACIB POHJ FI SE NO DK EE MVA BALTJV-12 V-14 SEV-15-16 EEV-16  Sadi-Ya’s Kiss Me Superstar  om. Kristiina Carlson & Minna Granskog
PN-2 SERT, FI MVA, VACA  JV-15 Amox Excellent Edition  om. Jaana Myötyri-Ulmanen
PN-3 vasert JV-16 TLNW-17 Falamandus Take Me To Tiffany’s  om. Tanja Hakamo
PN-4 Tibicinan Rosa Tea  om. Sari & Sirpa Heinonen

ROP-Kasvattaja  Fabulous Teddy’s  om. Tarja Salo
ROP-Pentu Samoland Cuteconan  om. Arja Saranpää
VSP-Pentu  Samoland Cutecalla  om. Päivi Tuulikki Ranta

 

30.4.2017, Roskilde, Tanska INT

Tuomari Gunnar Nyman, DK, koiria 25 + 3 pentua

PU-1 VSP SERT CACIB  SEJV-16 HEJW-16  Sadi-Ya’s Pick The Winner  om.  Pirjo Carlson & Minna & Marcus Granskog

PN-3 POHJ FI SE NO DK EE MVA BALTJV-12 V-14 SEV-15-16 EEV-16  Sadi-Ya’s Kiss Me Superstar  om. Kristiina Carlson & Minna Granskog

PN-4 EE JMVA Sadi-Ya’s Promise Me Superstar  om. Kristiina Carlson & Minna Granskog

23.4.2017, Kankaanpää RN

Tuomari Alin Dumitrescu

ROP RYP-3 FI SE EE LV MVA RIGAW-15 HEW-15 RTK1 Fabulous Teddy’s Leader Of The
Gang  om. Karhu & Salo
PU-2 SERT SEJV-16 HEJW-16  Sadi-Ya’s Pick The Winner om. Carlson & Granskog
PU-3 VASERT Karamain Utse Samye om. Meriläinen
PU-4 Kiranas Leodamour om. Maunu & Ilo
VSP SERT FI MVA Kiranas Khadroma om. Eronen
PN-2 VASERT Tibicinan Rosa Tea om. Heinonen
PN-3 FI MVA Hömpötin Jetty Jelisaveta om. Marttila
ROP-kasvattaja Hömpötin om. Marttila

22.4.2017, Helsinki RN

Tuomari Tuula Plathan, koiria 14

PU-1 VSP SERT  SEJV-16 HEJW-16  Sadi-Ya’s Pick The Winner  om.  Pirjo Carlson & Minna & Marcus Granskog
PU-2 VASERT  Kaut-Zun Robinson Crusoe  om. Merja Heikkinen

PN-1 ROP SERT  EE JMVA Sadi-Ya’s Promise Me Superstar  om. Kristiina Carlson & Minna Granskog
PN-2   C.I.B. FI EE MVA JW-13 Kiranas Karabee  om. Katri Sallinen & Tomas Basili
PN-3 ROP-VET BIS-1 VET C.I.B FI SE DK EE MVA Barnstorm Dzine Best Of Both Worlds For Falamandus  om. Tarja Lehtikangas & Tanja Hakamo
PN-4 VASERT JV-15 Amox Excellent Edition  om. Heli Iivonen & Jaana Myötyri-Ulmanen

22.4.2017, Västerås, Ruotsi

Tuomari Johan Andersson, Ruotsi, koiria 17

PU1 ROP SERT SE MVA FI EE LV MVA EE&LV JMVA JV-15 Thokkadis The Winner Takes It All, om. Riitta Rinne

PN1 VSP C.I.B. EE FI SE MVA Falamandus One-Kick Chick, om. Kim Fagerberg Järvtegen, Ruotsi

 

16.4.2017 Imatra Kv

Tuomari Maija Mäkinen, koiria 8

PU-1 ROP  VET-ROP C.I.B  POHJ FI SE NO DK EE LT MVA BY LT EE JMVA JV-07 LTJV-08 NOV-08-09 EEV-09  HEW-10 TLNV-13  DKVV-15 RIGAVV-15  HEW-15 V-15 VV-15 PMVV-15  Fabulous Teddy’s Daniel Wanderer  om. Tarja Salo
PU-2 CACIB FI EE MVA LV EE JMVA JV-15 Thokkadis The Winner Takes It All  om. Riitta Rinne

PN-1 VSP CACIB POHJ FI SE NO DK EE MVA BALTJV-12 V-14 SEV-15-16 EEV-16  Sadi-Ya’s Kiss Me Superstar  om. Kristiina Carlson & Minna Granskog
PN-2 SERT VACA  EE JMVA Sadi-Ya’s Promise Me Superstar  om. Kristiina Carlson & Minna Granskog
PN-3 C.I.B FI EE LT MVA JV-13 Kiranas Karabee  om. Sallinen Katri & Tomas Basili

8.4.2017 Vaasa KV

Tuomari Kimmo Mustonen, koiria 18 + 1

PU-1 ROP  VET-ROP BIS-4 VET C.I.B  POHJ FI SE NO DK EE LT MVA BY LT EE JMVA JV-07 LTJV-08 NOV-08-09 EEV-09  HEW-10 TLNV-13  DKVV-15 RIGAVV-15  HEW-15 V-15 VV-15 PMVV-15  Fabulous Teddy’s Daniel Wanderer  om. Tarja Salo
PU-2 SERT CACIB SEJV-16 HEJW-16 Sadi-Ya’s Pick The Winner  om. Minna Granskog & Pirjo Carlson & Marcus Granskog
PU-3 VACA FI SE EE LV MVA RIGAW-15 HEW-15 RTK1  Fabulous Teddy’s Leader Of The Gang  om. Oona Karhu & Niko Karhu & Tarja Salo
PU-4 FI SE EE MVA Amox Dazzling Tashi  om. Anne Törmälä

VASERT Fabulous Teddy’s Never Say Never  om. Anu Tapio

PN-1 VSP CACIB POHJ FI SE NO DK EE MVA BALTJV-12 V-14 SEV-15-16 EEV-16  Sadi-Ya’s Kiss Me Superstar  om. Kristiina Carlson & Minna Granskog
PN-2 SERT VACA  EE JMVA Sadi-Ya’s Promise Me Superstar  om. Kristiina Carlson & Minna Granskog
PN-3 VASERT  Karamain Wajrabai  om. Marjukka Marttila
PN-4 Gags-Pa Lily Of Yvonian  om. Jenna Leino & Marjo Leino & Julia Heininen

ROP-pentu Sand Boss Dazzling With La-Fon om. Noora Marin & Jenna Marin

5.3.2017 Vilna KV, Vilnius Cup

Tuomari Svetlana Korotaeva, koiria 4 kpl

ROP SERT CACIB C.I.B FI EE LV LT BALT MVA TLNJV-14 TLNV-14-16 LTV-17 Kiranas Kharesse  om. Maunu   
VSP SERT CACIB 
BY MVA Pet Pursuit Call Of Duty om. Kohonen
JROP JSERT LT JMVA LTJV- 17 Kiranas Laquisha Lee  om. Maunu & Sallinen

4.3.2017 Vilna KV, Liettuan Voittaja

Tuomari Marina Ostrovskaya, koiria 5 kpl

VSP SERT CACIB LTV-17 LT BALT MVA C.I.B FI EE LV MVA TLNJV-14 TLNV-14-16 Kiranas Kharesse  om. Maunu

JROP JSERT LTJV-17 Kiranas Laquisha Lee  om. Maunu & Sallinen

12.2.2017 Tallinna KV

Tuomari Anne Sume, koiria 10 

 

PU-1 VSP SERT EE MVA CACIB  ”TLN WCUP 17” FI MVA Nyyppiksen Dalpa Lotus  om. Tanja Hakoluoto & Ari Leppänen
PU-2 VACA FI EE MVA Sadi-Ya’s King Of Charming  om. Kirsti Nummenpää
PU-3 FI MVA Sadi-Ya’s Noble By Heir  om. Pekka Oksala
PU-4 LV EE JMVA EE MVA Thokkadis The Winner Takes It All  om. Riitta Rinne

PN-1 ROP CACIB ”TLN WCUP 17”  POHJ FI SE NO DK EE MVA BALTJV-12 V-14 SEV-15-16 EEV-16  Sadi-Ya’s Kiss Me Superstar  om. Kristiina Carlson & Minna Granskog
PN-2 VACA  C.I.B. FI EE MVA JW-13 Kiranas Karabee  om. Katri Sallinen & Tomas Basili
PN-3 JUN CAC ” TLN JW CUP 17” Perfect Sweet Dream Jenny From Block  om. Gredi Pikani & Egerli Adamson
PN-4 SERT EE MVA FI SE LV BY MVA HeJW-13 Pindaros Little Miss Fortune  om. Riikka Hinkkanen

11.2.2017 Tallinna RN

Tuomari Åsa Andersson, Ruotsi, koiria 4 kpl

ROP, PN1 - C.I.B, FI&EE CH, JV-13  Kiranas Karabee, om T.Basili
PN2, ROP-juniori, BIS1-juniori Kiranas Laquisha Lee, om. S.Maunu & S.Sallinen

VSP PU1, sert, EE CH - EE &LV JCH, JV-15 Thokkadis The Winner Takes It All, om. R Rinne
PU2 - FI&EE CH Sadi-Ya´s King Of Charming om. K Nummenpää

22.1.2017 Turku KV

Tuomari Anthony Moran, koiria 32 kpl

PU-1 SERT ROP  SEJV-16 HEJW-16  Sadi-Ya’s Pick The Winner  om.  Pirjo Carlson & Minna & Marcus Granskog
PU-2 VSP-VET C.I.B  POHJ FI SE NO DK EE LT MVA BY LT EE JMVA JV-07 LTJV-08 NOV-08-09 EEV-09  HEW-10 TLNV-13  EEVV-15 DKVV-15 RIGAVV-15  HEVW-15 V-15 VV-15 PMVV-15 SEVV-16  HeVW-16 VV-16  Fabulous Teddy’s Daniel Wanderer  om. Tarja Salo
PU-3 VASERT CACIB Kaut-Zun Robinson Crusoe  om. Merja Heikkinen
PU-4 FI MVA TLNW-16 EEV-16 Chambanya U-Tsu-Lamleh  om. Janette Fröberg

PN-1 VSP CACIB POHJ FI SE NO DK EE MVA BALTJV-12 V-14 SEV-15 EEV-16  Sadi-Ya’s Kiss Me Superstar  om. Kristiina Carlson & Minna Granskog
PN-2 VET-ROP  FI MVA Chambanya Is Cutie Pie  om. Sari & Ari Mennander
PN-3 SERT Kiranas Laquisha Lee  om. Satu Maunu & Saara Sallinen
PN-4 VASERT VACA Tibicinan Rosa Tea  om. Sari & Sirpa Heinonen

ROP-PENTU Chambanya Ang-Ki-Chi Lamleh  om. Emma Hering
ROP-KASVATTAJA  Kiranas  om. Satu Maunu